سرویس: غیر تولیدی ۱۴:۳۶ - دوشنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۹

دانشجویان اصفهانی خواستار توضیح درباره خرید واکسن آسترازنکا شدند

شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی استان اصفهان در نامه‌ای خطاب به وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ضمن اشاره به تأکیدات درباره ممنوعیت واردات واکسن آمریکایی و انگلیسی، از وزیر بهداشت خواست در خصوص خرید واکسن آسترازنکا–آکسفورد توضیح دهد.

به گزارش اصفهان شرق؛ شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی استان اصفهان در نامه‌ای خطاب به وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ضمن اشاره به تأکید رهبر انقلاب درباره ممنوعیت واردات واکسن آمریکایی و انگلیسی، از وزیر بهداشت خواست در خصوص خرید واکسن انگلیسی آسترازنکا – آکسفورد توضیح دهد.

در ابتدای این بیانیه آمده است: واکسن کووید۱۹ آسترازنکا-آکسفورد (Oxford_AstraZenca Covid_19 vaccine)، محصول مشترک شرکت دارویی آسترازنکا و دانشگاه آکسفورد انگلستان است؛ AstraZenca از ادغام Astra AB از کشور سوئد و گروه Zenca از بریتانیا تشکیل شده است.

در ادامه اضافه شده است: امروز دفتر مرکزی آن در انگلستان حضور دارد، واکسن کرونای آسترازنکا – آکسفورد توسط دانشگاه آکسفورد در انگلستان توسعه‌یافته است، هرچند ممکن است این واکسن در نقاط دیگر جهان از جمله هندوستان ساخته شود اما دانش ساخت این واکسن از این شرکت سوئدی-بریتانیایی منشأ می‌گیرد.

در این بیانیه خطاب به نمکی، وزیر بهداشت آمده است: جنابعالی اعلام کردید که قرار است در ماه فوریه (اواخر ماه جاری)، ۴.۲ میلیون دوز واکسن آسترازنکا-آکسفورد از طریق کوواکس خریداری و به کشور وارد شود در حالی‌ که باتوجه‌ به دستور مقام معظم رهبری مبنی‌بر ممنوعیت ورود واکسن‌های آمریکایی، انگلیسی و فرانسوی به کشور، خواستار توضیح علت این اقدام از سوی وزارت بهداشت و درمان هستیم.

انتهای پیام/

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.