سرویس: غیر تولیدی ۲۲:۳۹ - پنجشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۹

مترو اصفهان به خمینی‌شهر متصل می‌شود

شهردار اصفهان گفت: همزمان ۱۲ ایستگاه خط دو در حال ساخت است که ساخت برخی از این ایستگاه‌ها تا ۹۰ درصد پیشرفت داشته است؛ متروی اصفهان بعد از کهندژ به طرف خمینی‌شهر می‌رود و طول این خط به ۲۴.۵ کیلومتر می‌رسد و مردم خمینی‌شهر می‌توانند در دارک پیاده شوند.

به گزارش اصفهان شرق؛ به نقل از اداره ارتباطات رسانه‌ای شهرداری اصفهان، قدرت‌اله نوروزی اظهار کرد: در برنامه «هر یکشنبه یک افتتاح» با حضور در منطقه هفت افتتاح، کلنگ‌زنی و ملاقات مردمی صورت گرفت و در این منطقه بیش از ۳۰ پروژه در حال اجراست و دستور اجرای چند پروژه دیگر ابلاغ شده است.

شهردار اصفهان با بیان اینکه در هفته آینده اتفاق مهمی در شهر رخ می دهد، اظهار کرد: حفاری خط دوم مترو از خیابان کهندژ آغاز و سرعت کار خط دو مترو دو برابر می شود؛ عملیات حفاری خط دوم در جبهه شرقی از دارک یک و نیم سال پیش آغاز شد و با انجام حفاری از سمت کهندژ، مترو به بزرگراه شهید خرازی، خیابان آیت اله کاشانی، خلجا، میدان امام حسین (ع)، خیابان فلسطین و میدان امام علی (ع) می‌رسد.

وی از پیشرفت تا ۹۰ درصدی ۱۲ ایستگاه خط دوم مترو خبر داد و گفت: همزمان ۱۲ ایستگاه خط دو در حال ساخت است که ساخت برخی از این ایستگاه‌ها تا ۹۰ درصد پیشرفت داشته است؛ متروی اصفهان بعد از کهندژ به طرف خمینی‌شهر می‌رود و طول این خط به ۲۴.۵ کیلومتر می‌رسد و مردم خمینی‌شهر می‌توانند در دارک پیاده شوند.

نوروزی با بیان اینکه خط دوم مترو از زیر خط یک عبور می‌کند چراکه نقطه ابتدایی مترو در کهندژ دارای عمق 20 متر و شیب ایستگاه میدان امام حسین (ع) 30 متر است، گفت: از همین رو از جبهه غربی باید مترو با شیب ملایم از میدان امام حسین (ع) عبور کند؛ این بخش مرکز تلاقی دو خط است و فرصت طلایی برای مردم خمینی‌شهر خواهد بود.

شهردار اصفهان با اشاره به ساماندهی خیابان ارباب و پارکی که باید در خیابان نیکبخت ساخته شود اما بلاتکلیف مانده است، اظهار کرد: خیابان ارباب به طور نامنظم شکل گرفته و برخی عقب‌نشینی‌ها در این خیابان عریض‌تر از سایر نقاط است و برای زمین خیابان نیکبخت هم باید بازدید از منطقه صورت گیرد تا تعیین تکلیف شود.

وی در پاسخ به پرسش یکی از کسبه خیابان سپه در مورد مسیر جایگزین تا خیابان حکیم، گفت: پیاده روسازی خیابان سپه مصوبه شورای ترافیک را دارد و مسیر جایگزینی در نظر گرفتیم تا مغازه داران و ساکنان دغدغه‌ای نداشته باشند؛ البته این مسیر نیاز به آزادسازی دارد که با موانعی روبرو است.

امتداد خیابان هاتف پیاده راه می‌شود

نوروزی در مورد تعیین تکلیف انتهای خیابان هاتف بعد از ساخت زیرگذر و پل امام علی (ع) که مورد پرسش یکی از اهالی منطقه سه بود، گفت: از ابتدا پروژه میدان امام علی (ع) نارضایتی‌هایی برای کسبه داشته و تلاش کردیم با تشکیل کمیته مردمی رضایت مردم را حاصل کنیم چراکه برای توسعه نیاز است مردم راضی باشند.

شهردار اصفهان بیان کرد: برای انتهای خیابان هاتف طرح پیاده راه از ابتدا تعریف شده بود و قرار نیست در قالب خیابان ادامه یابد؛ البته در این محدوده ایستگاه متروی میدان امام علی (ع) احداث می شود که زمینه تردد مردم را ایجاد می‌کند.

وی در مورد تعیین تکلیف پاساژ ایفل و تخت جمشید در خیابان چهارباغ عباسی، اظهار کرد: این مجتمع‌ها روی بدنه شرقی چهارباغ قرار دارد و نیاز به آزادسازی دارد که این اقدام زمان بر است.

نوروزی افزود: مالکیت این پاساژها متعلق به شهرداری است اما سرقفلی در اختیار مستاجران است و بین ۱۸۰ تا ۲۰۰ مغازه هست که باید تعیین تکلیف شود.

انتقال کشتارگاه و پرنده‌فروشی‌های عطار به پل تمدن

شهردار اصفهان در پاسخ به شهروند دیگری در مورد جابجایی پرنده‌فروشی‌های خیابان عطار نیشابوری در منطقه ۱۰ نیز اظهار کرد: ما در این دوره مدیریت شهری، نکاتی را گفتیم که عملی شد و یکی از این موارد، نگرانی مردم بابت پرنده فروشی‌های خیابان عطار نیشابوری است.

وی با اشاره به اینکه این مغازه‌ها از لحاظ بهداشتی دارای مشکل است و به سبب کشتار و ذبح، مشکلات روحی و روانی برای شهروندان به ویژه کودکان ایجاد می‌شود، گفت: اخیرا بازدیدی از پشت بیمارستان فارابی که برای ساخت مجتمع گل و گیاه و کشتارگاه در نظر گرفته شده است، داشتیم.

نوروزی افزود: باید مکان مناسبی برای این کار در نظر گرفت از همین رو زمینی در اطراف پل تمدن در حاشیه اتوبان آقابابایی در نظر گرفتیم که شامل غرفه‌هایی برای پرنده فروشان و کشتارگاه پرندگان است.

شهردار اصفهان اظهار کرد: زمین این مورد، تامین و ساخت تعدادی از غرفه‌ها هم تا مرحله سفت کاری انجام شده است.

انتهای پیام/

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.