سرویس: غیر تولیدی ۱۱:۱۱ - دوشنبه ۲۰ بهمن ۱۳۹۹

اصفهان در رتبه نخست کشت گیاهان دارویی کشور

مدیر امور باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان با بیان اینکه این استان با ۷ هزار و ۵۰۰ هکتار سطح کشت گیاهان دارویی حائز رتبه نخست کشور در این حوزه است، بیان کرد: از ابتدای سال تاکنون ۳۰۰ میلیارد ریال تسهیلات در این بخش پرداخت شد.

به گزارش اصفهان شرق؛ به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان، احمد‌رضا رئیس‌زاده با اشاره به مزایای کشت‌های گلخانه‌ای اظهار داشت: کشت‌های گلخانه‌ای با صرفه‌جویی در مصرف آب و نهاده‌های کشاورزی، اشتغال دائم و پایدارو بهبود کیفیت تولید را به همراه دارد؛ همچنین با تولید محصولات با کیفیت و صادراتی در نهایت منجر به ارزآوری و افزایش درآمد می‌شود.

مدیر امور باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان با بیان اینکه در سال جاری از محل اعتبارات تبصره ۱۸ قانون بودجه تسهیلات ویژه‌ای برای توسعه و احداث گلخانه تامین شده، افزود: اعتبارات بیش از ۶۰ هکتار از طرح‌های مصوب تا ماه جاری تامین واز طریق بانک کشاورزی پرداخت شده است.

وی با بیان اینکه استان اصفهان با ۷ هزار و ۵۰۰ هکتار سطح کشت گیاهان دارویی حائز رتبه نخست کشور در این حوزه است، بیان کرد: از ابتدای سال تاکنون ۳۰۰ میلیارد ریال تسهیلات در این بخش پرداخت شد.

رئیس‌زاده با اشاره به تنوع محصولات در کشت گلخانه‌ای تصریح کرد: از محصولات قابل کشت در گلخانه‌ها انواع سبزیجات برگی و غده‌ای، انواع گوجه‌فرنگی، خیار، فلفل‌های دلمه‌ای، توت فرنگی و همچنین انواع نشإ و نهال درختان، انواع گل و گیاهان زینتی و برخی از گیاهان داروئی است.

مدیر امور باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان در مورد وضعیت سطح کشت گلخانه‌ها در استان گفت: در استان اصفهان تا کنون بیش از ۲هزار و ۱۰۰ هکتار گلخانه داریم که عمدتا در مناطق مرکزی استان شامل شهرستان‌های، اصفهان، فلاورجان، خمینی‌شهر، مبارکه، تیران، نجف‌آباد، شهرضا، دهاقان و شاهین شهر متمرکز است.

وی با اشاره به اقدام گلخانه‌داران برای تولید گل‌های زینتی شاخه بریده با روش هیدروپونیک خاطرنشان کرد: کشت به روش هیدروپونیک با توجه به بهبود شرایط مزیت بهتری دارد و از هزینه‌های بیشتری هم برخوردار است.

رئیس‌زاده اظهار داشت: در این روش گیاه در بستری قرار می‌گیرد و مواد غذایی و آب در مدت زمان مشخص از طریق لوله‌کشی در دسترس ریشه گیاه قرار می گیرد.

وی با اشاره به عمده محصولات صادراتی گلخانه‌ای گفت: فلفل دلمه‌ای و گوجه فرنگی از عمده محصولات صادراتی استان اصفهان است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.