سرویس: غیر تولیدی ۱۰:۲۲ - یکشنبه ۱۹ بهمن ۱۳۹۹

متکی در نشست خبری:

احزاب از شکل‌گیری شورای وحدت استقبال کردند

سخنگوی شورای وحدت با بیان اینکه این شورا با مشارکت همه تشکل‌ها و اقشار که با یک دعوت عام نیز صورت گرفت، شکل گرفت،گفت: ما خود را ملزم به رعایت وحدت می‌دانیم.

به گزارش اصفهان شرق؛ منوچهر متکی سخنگوی شورای وحدت نیروهای انقلاب امروز در نشست خبری ضمن گرامیداشت ایام الله دهه فجر، گفت:  دستاوردهای انقلاب اسلامی در عرصه‌های مختلف همچون حوزه های علمی، حمایت از مقاومت و بیداری ملت‌ها باورنکردی است.

وی همچنین با اشاره به فعالیت‌های جامعتین در قالب‌های تعریف شده تشکیلاتی، افزود: نقش آن‌ها در ۴۲ سال گذشته نقش کارساز و وحدت‌آفرین بوده است؛ جامعتین نماد فعالیت‌های سیاسی و فرهنگی میان مردم هستند.

سخنگوی شورای وحدت نیروهای انقلاب  ضمن بیان اینکه جامعه روحانیت مبارز با دعوت از احزاب و تشکل‌های سیاسی برای همگرایی و نقش‌آفرینی موثر واقع شد، اظهار داشت: در دوسال اخیر که این دعوت صورت گرفت، احزاب استقبال خوبی کردند و منجر به تشکیل شورای وحدت شد.

متکی افزود: شورای وحدت با مشارکت همه تشکل‌ها و اقشار که با یک دعوت عام نیز صورت گرفت، شکل گرفت و در یک جلسه‌ای پیرامون نحوه این مشارکت و وحدت عملی صحبت کردیم و تصمیم بر این شد که از هر حزبی، ۴ الی ۵ نفر به عنوان نماینده در شورا حضور داشته باشند.

وی ضلع اول شورای وحدت را  نمایندگان احزاب خواند و گفت: ضلع دوم هم نماینده جامعه روحانیت و ضلع سوم نیز نماینده، اقشار مختلف جامعه از جمله بانوان هستند.

سخنگوی شورای وحدت نیروهای انقلاب درخصوص وحدت نیروهای انقلاب، گفت: در این زمینه دو کلمه کلیدی به نام وحدت و عدم تخریب وجود دارد که خود را ملزم به رعایت آن می‌دانیم.

متکی با بیان اینکه شورای وحدت یک ساختار ثابتی به عنوان هیئت اجرایی تشکیل داده است، خاطرنشان کرد: این هیئت دو وظیفه دارد که اول درازمدت و دیگری مقطعی است که مقطعی مربوط به ریاست جمهوری می شود.

وی با بیان اینکه ۹ کارگروه ستادی تشکیل داده شده است، افزود: به عنوان مثال ۱۵ کمیته از دانش‌آموزان، دانشجویان و غیره تشکیل شده است و وظیفه هرکدام از این کمیته‌ها وظیفه تولید محتوا نسبت به قشر خود را برعهده دارند.

سخنگوی شورای وحدت نیروهای انقلاب اظهار داشت: اکنون در خصوص بحث انتخاباتی، درحال بررسی محتوایی موضوع هستیم که فردا نیز یک جلسه‌ای در این رابطه برگزار می کنیم و در آینده به مصادیق هم خواهیم رسید.

متکی در رابطه با اعضای هیئت اجرایی شورای وحدت، گفت: ۱۲ نفر از احزاب و ۵ الی ۶ نفر از اقشار در این هیئت وجود دارند که اسامی را بعدا اعلام خواهیم کرد.

وی با بیان اینکه هدف‌شان رسیدن به یک نامزد انتخاباتی واحد است، تاکید کرد: درحال رایزنی با جبهه پایداری هستیم و امیدواریم به این هدف برسیم.

سخنگوی شورای وحدت نیروهای انقلاب همچنین با بیان اینکه ما قطعا پیروز انتخابات هستیم، گفت: باید در این زمینه گفتمان درستی انتخاب شود و نامزد اصلح هم گزینش و مواضع آن به مردم تبیین شود.

متکی با اشاره به اینکه در آینده به بررسی نامزدها برای رسیدن به گزینه مناسب شورای وحدت خواهیم رسید، اظهار داشت: هنوز به هیچ گزینه‌ای در این زمینه نرسیده‌ایم.

وی در پاسخ به سوال مهر، درباره اینکه آیا با تکثر نامزدهای نیروهای انقلاب در آوردگاه انتخابات منجر به شکست این جریان نمی شود؟، گفت: رویکرد درست و مناسب رسیدن به وحدت است اما اگر کسی مستقل وارد شود نمی‌توان مانع حضور او شد.

سخنگوی شورای وحدت نیروهای انقلاب در پاسخ به این پرسش که آیا در این شورا درباره احتمال حضور آیت الله رئیسی در انتخابات، گفت:  تصور شخصی من این است که در شورای وحدت با اقبال خوبی روبه‌رو خواهند شد. هرچند هنوز درباره او  بحثی در شورای وحدت انجام نشده است.

مهر

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.