سرویس: غیر تولیدی ۲۱:۱۱ - جمعه ۱۷ بهمن ۱۳۹۹

افتتاح خط تولید ایرانی و تمام اتوماتیک ماسک N95 در اصفهان

با تلاش پژوهشگران و فناوران دانشگاه صنعتی اصفهان خط پیشرفته تمام اتوماتیک تولید ماسک‌های N95 طراحی، ساخت و به بهره برداری رسید.

به گزارش اصفهان شرق؛ با تلاش پژوهشگران و فناوران دانشگاه صنعتی اصفهان و با حمایت شرکت فولاد مبارکه اصفهان، خط پیشرفته تمام اتوماتیک تولید ماسک‌های N95 طراحی، ساخت و پیش از ظهر امروز پنج‌شنبه ۱۶ بهمن ماه به بهره برداری رسید.

این خط تولید برای نخستین بار به صورت کاملاً مکانیزه و تمام اتوماتیک و باتلاش شش ماهه فن‌آوران دانشگاه صنعتی اصفهان در رشته‌های مهندسی برق، مهندسی مکانیک و مهندسی مواد طراحی و ساخته شده است.

علیرضا فدایی مجری این پروژه با بیان این که تولید ماسک با لایه‌ای از پوشش نانو یکی از ویژگی‌های مهم این دستگاه است، افزود: دستگاه الکتروریسی نانوالیاف که در دانشگاه صنعتی اصفهان طراحی و ساخته شده این امکان را فراهم می‌کند که یک لایه با پوشش نانو بین ماسک اضافه شود و در نتیجه شاهد یک ماسک با کیفیتی بهتر از 95N باشیم و نتایج تست‌های استاندارد نشان دهنده این موضوع است.

عضو هیأت علمی دانشکده مهندسی مکانیک دانشگاه صنعتی اصفهان ادامه داد: دستگاه تمام اتوماتیک تولید ماسک های N95 از 10 بخش مختلف شامل مکانیزم‌های رول باز کن، دوخت اولیه، انباره، دوخت گوشواره، دوخت سوپاپ، قالب سوپاپ زنی، ایستگاه تنظیم، روبینی زنی، دوخت و برش نهایی، دوخت زیرچانه، جمع آوری ضایعات و بسته‌بندی اتوماتیک بدون دخالت دست و کاملاً بهداشتی تشکیل شده است.

وی تصریح کرد: بخشی ازفناوری های به کارگیری شده در این دستگاه از مجموعه‌های داخلی کشور بوده اما کلیه مراحل طراحی، ساخت قطعات و مکانیزم‌ها در دانشگاه صنعتی اصفهان انجام شده است.

فدایی با بیان این که دانش فنی این دستگاه پیشرفته تدوین شده است، اضافه کرد: درصورتی که هرگونه مشکلی در فرآیندهای این دستگاه به وجود آید، به راحتی تعمیر می‌شود و نیازی به واردات قطعات و مکانیزم‌های آن نخواهیم داشت.

عضو هیأت علمی دانشکده مهندسی مکانیک دانشگاه صنعتی اصفهان با اشاره به امکان تنظیم قابلیت‌های مختلف این دستگاه شامل سرعت و میزان تولید، افزود: امکان تغییر پارامترها از طریق فینگرتاچ، کار با این دستگاه‌ پیشرفته را بسیار ساده نموده است.

وی اضافه کرد: با ساخت این دستگاه ضمن ایجاد امکان تولید روزانه بیش از ۲۵ هزار ماسک‌ شش لایه و هفت لایه بیمارستانی در دانشگاه صنعتی اصفهان، زمینه برای تولید انبوه و صادرات این فناوری فراهم شده است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.