سرویس: غیر تولیدی ۱۰:۳۴ - چهارشنبه ۱۵ بهمن ۱۳۹۹

روحانی: متأسفانه اهدافی که دولت در بودجه داشت مورد توجه نمایندگان قرار نگرفت

رئیس‌جمهور گفت: متأسفانه اهدافی که در بودجه داشتیم مورد توجه نمایندگان در کمیسیون تلفیق بودجه قرار نگرفت. هدف ما این بود که ارزش پول ملی را بالا ببریم. می‌خواستیم کاری بکنیم که اگر سال آینده دلار ما 15،16 یا 14 یا 12 هزار شد بودجه ما لنگ نشود.

به گزارش اصفهان شرق؛ حجّت‌الاسلام حسن روحانی، رئیس‌جمهور، صبح امروز (چهارشنبه 15 بهمن) در جلسه هیأت دولت با تبریک میلاد حضرت زهرا(س) و دهه فجر گفت: این فکر که نظام غیرمردمی سلطنتی را از بین ببریم و یک نظام مردمسالار را در چارچوب موازین دینی برقرار کنیم به ذهن کسی نمی‌آمد. سال ۵۶  هم حتی بزرگان انقلاب هم فکرش را نمی‌کردند که یک سال بعد انقلاب به پیروزی برسد.

وی تصریح کرد: باید مراقبت کنیم انقلاب در مسیر خودش و در خط امام باشد و نگذاریم کسانی بخواهند انقلاب ما را منحرف کنند.

روحانی با اشاره به رد کلیات لایحه بودجه در مجلس گفت: متأسفانه اهدافی که در بودجه داشتیم مورد توجه نمایندگان در کمیسیون تلفیق قرار نگرفت. هدف ما این بود که ارزش پول ملی را بالا ببریم. می‌خواستیم کاری بکنیم که اگر سال آینده دلار ما 15 ،16 یا 14 یا 12 هزار شد بودجه ما لنگ نشود. اگر بودجه را بر مبنای ارز ۱۷۵۰۰ ببندیم اگر پایین آمد چه می‌کنیم. می‌شود موهوم و درآمدی که واقعی نیست.

وی ادامه داد: خدا را گواه می‌گیریم تمام تلاش ما از یکسال گذشته این بود که پایان این دولت به دو آرزو دست پیدا کنیم. نخست کشوری که در برابر کرونا از مشکلات اصلی‌اش عبور کرده باشد، سپس کشوری که از تحریم عبور کرده باشد و ما داریم این دو را دنبال می کنیم. در بودجه هم به دنبال همین بودیم و وقتی این علامت را به دنیا می‌دهیم که ارز  11500 باشد، همه دنیا می فهمند یعنی چه. متأسفانه برخی به پیام‌های بودجه توجه نکردند.

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.