سرویس: غیر تولیدی ۱۵:۱۲ - دوشنبه ۱۳ بهمن ۱۳۹۹

سرلشکر باقری: جمهوری اسلامی در جایگاه عالی‌تر نسبت به گذشته قرار دارد

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح گفت: جمهوری اسلامی سربلند، سرافراز با حفظ تمام آرمان‌ها؛ عزت و سربلندی مسیر را طی می‌کند و امروز در جایگاه عالی‌تر نسبت به گذشته قرار داریم.

به گزارش اصفهان شرق؛ سرلشکر محمد باقری پیش از ظهر امروز در همایش تبیین گفتمان مکتب شهید سلیمانی در نیروهای مسلح جهت برقراری امنیت پایدار انقلاب اسلامی اظهار کرد: انقلاب اسلامی واقعیتی بی‌نظیر در تاریخ اسلام و کشور ماست و ان‌شاءالله بتوانیم به برکت خون شهیدان و ایثار ایثارگران، این ثمره بزرگ ۱۴ قرن مجاهدت را پاس بداریم.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح ضمن تبریک سالروز ولادت حضرت زهرا سلام‌الله علیها بیان کرد: خدا را شاکریم که در کشوری متولد شدیم و در زمانی زندگی می‌کنیم که از برکت دین مبین اسلام و چشمه جوشان فاطمی بهره‌مند هستیم و در دوران انقلاب از برکت آزادی، استقلال و پیشبرد اهداف الهی بهره‌مند هستیم.

این مقام مسئول با بیان اینکه امام حسین (ع) به ما یاد داد که حکومت اسلامی قابل قیاس با هیچ حکومتی نیست، عنوان کرد: مکتب شهید سلیمانی از کرمان آغاز شد، مکتبی که ریشه در اسلام، عاشورا، اهل‌بیت و دفاع مقدس دارد اما به‌طور خاص این شهید بزرگوار دست‌پرورده مردم کرمان است.

وی افزود: اولین عامل رشد و سربلندی شهید سلیمانی ویژگی‌های فردی او از جمله خودسازی و تلاش برای دستیابی به جایگاه رفیع انسان متدین، مومن، مجاهد و ایثارگر بود.

باقری عنوان کرد: شهید سلیمانی از یک روستا زندگی را آغاز کرد اما در عنفوان جوانی به انقلاب اسلامی و بعد از آن به دفاع مقدس پیوست و از روزی که در جبهه کرخه کور در مهر 59 نبرد را آغاز کرد تا روز نهایت که به‌دست اشقی‌الاشقیا به شهادت رسید، لحظه‌ای این پرچم را زمین نگذاشت.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح به نقش شهید سلیمانی در عملیات مختلف در دفاع مقدس اشاره کرد و توضیح داد: شهید سلیمانی در تمام دفاع مقدس روحیه جهادی، بن‌بست‌شکنی و حرکت در مسیر امام بزرگوار (ره) و نبرد بی‌امان با دشمن را به نمایش گذاشت.

وی با اشاره به اینکه حزب‌الله لبنان در نبرد ۳۳ روزه آنچنان دشمن را به زانو در آورد که دشمن به التماس افتاد، اظهار کرد: مقابله با تروریست‌های تکفیری همچون داعش و صد گروه همچون داعش که سوریه و عراق را به عنوان مقدمه نبرد در ایران در نظر گرفتند، از دیگر اقدامات انجام شده توسط سپهبد شهید سلیمانی بود.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه شهید سلیمانی می‌گفت «من کانال ماهی به عرض دو هزار متر ایجاد می‌کنم تا هیچ دشمنی دستش به ایران نرسد»، عنوان کرد: تنها بخش اندکی از این خدمت قابل بیان است و شهید سلیمانی این خدمت را با فرماندهی بر رزمندگان و مدافعان حرم در کشورهای اسلامی سازماندهی کرد.

وی بیان کرد: بر سر مزار سپهبد شهید سلیمانی مجدد پیمان بستم که پرچم را بر زمین نخواهیم گذاشت و تقاص و انتقام خون او را از عاملان، مجریان و آمران خواهیم گرفت.

سرلشکر باقری تصریح کرد: رفت و آمد دولت‌های گوناگون آمریکا در طی این ۴۲ سال برای همگان اثبات کرده است که آمدن یک رئیس جمهور از این حزب و آن حزب تفاوتی در نیت نهایی و رویکرد این دشمن غدار ندارد.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح با بیان اینکه در دوره‌هایی شمشیر به تخته از نیام کشیده می‌شود و در دوره‌هایی مشت آهنین در دستکش مخملی عنوان کرد:  قطعیت این دشمنی حتمی است و اگر لحظه‌ای احساس سستی در ما متوجه شود نسبت به تهاجم تردید نخواهد کرد.

سرلشکر باقری با بیان اینکه این ملت نسبت به ارزش‌ها و آرمان‌های دفاع مقدس سست نشده است، ابراز کرد: کسی تجاوز کند حتما در برابر او می‌ایستیم و این برکت مکتب شهید سلیمانی است.

این مقام مسئول بیان کرد: همراهان و هم‌پیمانان ما در سراسر جهان اسلام آسیب‌هایی را به آنها زده‌اند؛ دشمنان آرزو داشتند که جمهوری اسلامی ایران چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی را نبیند، اما نتیجه چه شد؟ جمهوری اسلامی سربلند، سرافراز با حفظ تمام آرمان‌ها؛ عزت و سربلندی مسیر را طی می‌کند و امروز در جایگاه عالی‌تر نسبت به گذشته قرار داریم.

وی با اشاره به اینکه مکتب شهید سلیمانی نیاز به کالبدشکافی و درک عمیقی داد، تصریح کرد: رویکرد آن بزرگوار در تأسی از فرهنگ عاشورا رویکرد فرهنگی او را نشان می‌دهد، رویکرد مردم‌داری که چگونه در برابر مردم مظلوم، خاضع و افتاده است.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح با بیان اینکه در حفظ منابع کشور پایداری، بر ارزش‌ها، تکریم جوانان، دفاع از محرومان و در همه ابعاد از او درس گرفتیم و ابعاد این مکتب باید شکافته شود، ابراز کرد: آنچه خداوند از بنده‌اش طلب کرد در این بنده صالح خدا بود.

این مقام مسئول گفت: در نبردهای امنیتی مسلحانه، در مقابله با اغتشاشات، در نبردهای ضد تروریسم رویکردهای او به‌عنوان دکترین امنیتی بود و لذا در بخش دفاع و امنیت حرف ناگفته‌ای از شهید سلیمانی نمانده است.

وی با تأکید بر اینکه آموزه‌ها و درس‌ها برای نسل جوان باید از سپهبد شهید سلیمانی مورد عنایت قرار گیرد، عنوان کرد: این استان به لحاظ‌های مختلف دارای اهمیت بالاست و باید امنیت و دفاع مطمئن را برای مردم تامین کنیم.

سرلشکر باقری با اشاره به اینکه نیروهای مسلح در کنار مردم زودتر از ارگان‌های مسئول در زلزله، سیل و کرونا حضور دارند، افزود: اما وظیفه اصلی ما تأمین امنیت است، سرمایه‌گذاران نباید هیچ احساس نگرانی داشته باشند و با اطمینان خاطر در استان حضور یابند.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح بیان کرد: مردم و مسئولان استان باید احساس کنند نیروهای مسلح هر لحظه‌ای در هر حادثه‌ای قبل از همه در خدمت مردم و بخش‌ها هستند و این بدون منت است.

این مقام مسئول اظهار کرد: در یک تعامل و هم‌افزایی در کل کشور باید، امکانات بالقوه استان را به فعلیت برسانیم و مردم بتوانند از این نعمات خدادادی استفاده کنند.

وی با تأکید بر اینکه نیروهای مسلح ما یک ید واحده هستند آنچه که امام انتظار داشت و رهبری انتظار دارند همین اتحاد است، گفت: تنها به‌خاطر انضباط نام یکی سپاهی، یکی ارتشی و یکی انتظامی است؛ و الا جمهوری اسلامی دارای یک نیروی مسلح است تحت امر مقام معظم رهبری که آگاه‌ترین و هوشیارترین نعمت الهی است.

انتهای پیام/

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.