سرویس: غیر تولیدی ۱۳:۱۲ - یکشنبه ۰۵ بهمن ۱۳۹۹

صادرات 13 هزار تن خامه از اصفهان به روسیه/ مشکلی در تأمین نهاده مرغ وجود ندارد

مدیرکل دامپزشکی استان اصفهان گفت: سال گذشته بیش از ۱۳ هزار تن خامه با مجوزهای دامپزشکی استان به روسیه صادر شد که نشان‌دهنده سلامت و کیفیت بالای محصولات تولیدی در استان است.

به گزارش اصفهان شرق؛ به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان، نشست بررسی وضعیت کشاورزی چهار شهرستان فریدن، فریدون شهر، چادگان و بویین میاندشت با حضور رئیس و معاونان سازمان، نماینده مردم این شهرستان‌ها در مجلس شورای اسلامی، مدیران جهاد کشاورزی شهرستان‌ها و برخی مدیران سازمان برگزار شد.

 مهرداد مرادمند با اشاره به برخی فعالیت‌های شکل گرفته در شهرستان‌های استان اظهار کرد: این سازمان تلاش می‌کند نهایت همکاری را با تولیدکنندگان بخش داشته باشد و در این زمینه از هیچ اقدامی دریغ نمی‌کند.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان ادامه داد: برای ارائه برخی خدمات در مراکز جهاد کشاورزی شهرستان‌ها با کمبود نیرو مواجه هستیم که البته قول‌هایی برای رفع این مشکل نیز داده شده و امیدواریم شاهد رفع این مسأله و افزایش خدمت‌رسانی به فعالان بخش کشاورزی استان اصفهان باشیم.

وی افزود: شهرستان‌های استان موضوع هویت‌گذاری و بیمه دام‌ها را با جدیت دنبال کنند، طرح‌های مختلف کشاورزی در استان وجود دارد که تاثیرات مثبتی بر اقتصاد استان دارد و به بهبود وضعیت اقتصادی بهره‌برداران بخش نیز کمک شایانی خواهند داشت.

شهرام موحدی نیز در این نشست عنوان کرد: با تلاش همه همکارانمان شاهد اتقافات بسیار خوبی در بخش دامپزشکی استان بودیم، سال گذشته بیش از ۱۳ هزار تن خامه با مجوزهای دامپزشکی استان به روسیه صادر شد که نشان‌دهنده سلامت و کیفیت بالای محصولات تولیدی در استان است.

مدیر کل دامپزشکی استان اصفهان با اشاره به برخی مشکلات در زمینه تامین اعتبارات لازم این بخش، اضافه کرد: باید به این موضوع که کشاورزی محور توسعه پایدار است توجه داشت و با این دیدگاه باید اعتبارات مناسبی به این بخش تخصیص یابد.

وی گفت: در چهار شهرستان فریدن، فریدون شهر، چادگان و بویین میاندشت هیچ مورد از تب برفکی و بیماری‌های خطرناک دام و طیور وجود ندارد، همچنین واکسیناسیون انواع بیماری‌ها همچون آبله در این مناطق به طور کامل انجام شده و هیچ مشکلی در این مناطق وجود ندارد.

هیچ مشکلی برای تأمین نهاده‌های مرغ در استان وجود ندارد

 حسین ایراندوست نیز در این جلسه تاکید کرد: با تلاش‌های شکل گرفته در حال حاضر در تامین نهاده‌های مرغ گوشتی و مرغ تخم‌گذار هیچ مشکلی وجود ندارد، تخصیص نهاده به گاوداری‌های صنعتی نیز به صورت سیستمی انجام می‌شود و تنها در بخش دامداری‌های سنتی با مشکلاتی روبرو هستیم.

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان با تاکید بر انجام هویت‌گذاری دام برای رفع برخی مشکلات عنوان کرد: موضوع هویت‌گذاری و بیمه دام از موضوعات بسیار مهمی است که باید در تمامی شهرستان‌های استان به طور دقیق و جدی دنبال شود.

اصغر رستمی، معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان نیز عنوان کرد: قیمت خرید تضمینی برخی محصولات بسیار پایین است و لازم است در این زمینه بازنگری در برخی بخش‌ها انجام پذیرد.

وی ادامه داد: در خصوص توسعه باغات در اراضی شیب‌دار نیز اقدامات مناسبی شکل گرفت و منابع آن به شهرستان‌ها تخصیص یافت، در زمینه سهمیه تراکتور مشکلاتی وجود دارد و تقاضا بسیار بیشتر از سهمیه اختصاص یافته به استان است اما تلاش شد تقسیم‌بندی همین میزان سهمیه نیز به صورت مناسب و با توجه به شرایط هر شهرستان باشد.

محسن حاج عابدی، مدیر سازمان تعاون روستایی استان اصفهان هم گفت: مبحث ایجاد صنایع تبدیلی و تکمیلی در شهرستان‌های استان بسیار ضروری است و در صورتی که این موضوع پیگیری و به مرحله اجرا برسد به اقتصاد مناطق و کشاورزان کمک زیادی خواهد داشت.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.