سرویس: غیر تولیدی ۰۷:۲۵ - شنبه ۰۴ بهمن ۱۳۹۹

سازمان بهداشت جهانی اعلام کرد؛

موارد کووید ۱۹ تا پایان ژانویه به ۱۰۰ میلیون نفر می رسد

به گفته رئیس سازمان بهداشت جهانی (WHO) انتظار می رود تا پایان ژانویه موارد جهانی ابتلا به کووید۱۹ به ۱۰۰ میلیون نفر برسد، اما واکسن ها پتانسیل کنترل این پاندمی را دارند.

به گزارش اصفهان شرق؛ «تدروس آدهانوم»، دبیرکل WHO، در سخنرانی خود در جلسه فوق العاده گروه مشاوره استراتژیک متخصصان در مورد ایمن سازی گفت: «بیش از دو میلیون نفر در سراسر جهان بر اثر کووید ۱۹ جان خود را از دست داده اند و ما انتظار داریم که تا پایان ماه ژانویه (۱۱ بهمن) این تعداد به ۱۰۰ میلیون مورد برسد.»

وی خاطرنشان کرد: «با این حال، واکسن‌های کووید ۱۹ توانایی کنترل پاندمی را دارند. تولید و تأیید واکسن‌های ایمن و مؤثر در کمتر از یک سال پس از ظهور ویروس جدید، یک موفقیت علمی خیره کننده و یک منبع امیدبخش بسیار مورد نیاز است.»

به گفته آدهانوم، «واکسیناسیون کووید ۱۹ اکنون در بیش از ۵۰ کشور در حال انجام است. ما باید به عنوان یک خانواده جهانی با هم کار کنیم تا از تولید سریع و عادلانه واکسن اطمینان حاصل کنیم.»

رئیس WHO تاکید می‌کند که واکسن‌ها مکمل رعایت اقدامات بهداشت عمومی هستند و مقرراتی نظیر فاصله گذاری اجتماعی و استفاده از ماسک باید همچنان ادامه داشته باشند.

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.