سرویس: اجتماعی ۱۰:۱۵ - شنبه ۰۴ بهمن ۱۳۹۹

با هدف تصویب «بسته نجات آمریکا» اعلام شد؛

پیش بینی بایدن درباره تلفات ۶۰۰ هزار نفری کرونا در آمریکا

رئیس جمهور جدید آمریکا با اعلام هشدار درباره احتمال افزایش آمار تلفات کرونا در این کشور به ۶۰۰ هزار نفر، از کنگره خواست بسته محرک اقتصادی برای نجات از همه‌گیری کرونا را تصویب کند.

به گزارش اصفهان شرق؛ به نقل از آسوشیتدپرس، «جو بایدن» رئیس جمهور آمریکا با اعلام هشدار درباره افزایش تعداد آمار قربانیان کرونا در این کشور، از کنگره ایالات متحده خواست بسته محرک اقتصادی او برای نجات آمریکا از همه‌گیری کرونا را تصویب کند.

بایدن هشدار داد که تلفات از ویروس کرونا در این کشور ممکن است از ۶۰۰ هزار نفر هم فراتر برود.

او همزمان با انتشار استراتژی ملی دولت خود برای مقابله با کرونا گفت: مردم زیادی در رنجند. ویروس رو به گسترش است. ۴۰۰ هزار نفر را از دست داده‌ایم و پیش‌بینی کرده‌اند که این رقم از ۶۰۰ هزار نفر هم فراتر برود. خانواده‌ها گرسنه اند. عده‌ای ممکن است به علت نداشتن اجاره سقف بالای سرشان را از دست بدهند. بیکاری دوباره زیاد شده. باید وارد عمل شویم. هر شکلی هم که به موضوع نگاه کنید باید آستین بالا بزنیم. اگر الان کار را شروع کنیم اقتصاد کشور در کوتاه مدت و بلند مدت قوی‌تر خواهد بود.

اگرچه با به تعویق افتادن آغاز استیضاح دونالد ترامپ، راه برای متمرکز شدن کنگره درباره «بسته نجات آمریکا» بایدن باز شده اما چالش اصلی پیش روی او همچنان پا برجاست.

این چالش از این قرار است که، قانونگذاران آمریکایی به ویژه در حزب جمهوریخواه که به تازگی دومین بسته عظیم کمک اقتصادی برای مقابله با تبعات همه‌گیری کرونا را تصویب کردند به پرداخت ۲ تریلیون دلار دیگر برای مقابله با کرونا چندان رغبتی ندارند.

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.