سرویس: اجتماعی ۰۸:۵۶ - دوشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۹

کارشناس پیش‌بینی اداره کل هواشناسی:

کاهش آلودگی هوا در اصفهان/باد هوای اصفهان را پاک می‌کنند

کارشناس پیش‌بینی اداره کل هواشناسی اصفهان گفت: در هفته جاری وضعیت جو بسیار پویا است و اصلا شرایط هفته‌های گذشته را از نظر آلودگی هوا نداریم و احتمال بارش پراکنده ضعیف در استان پیش‌بینی می‌شود

به گزارش اصفهان شرق، آسیه آقایی امروز با اشاره به وضعیت هوای استان اظهار داشت: نقشه‌های هواشناسی بیانگر نزدیک شدن موج ناپایدار ضعیف از اواخر وقت شب گذشته به استان و فعالیت آن تا اوایل روز دوشنبه بر روی استان خواهد بود.

کارشناس پیش‌بینی اداره کل هواشناسی اصفهان افزود: بر این اساس در اکثر مناطق استان وضعیت جوی صاف تا قسمتی ابری گاهی وزش باد و فردا در اکثر مناطق، افزایش ابر و وزش باد نسبتاً شدید تا شدید و بارش پراکنده‌ برف و باران به ویژه در نیمه‌ غربی استان پیش‌بینی می‌شود.

وی با اشاره به اینکه بیشینه دمای هوا طی ۲۴ ساعت آینده در اکثر مناطق استان یک تا ۲ درجه کاهش خواهد داشت، گفت: بیشینه دمای هوای اصفهان ۱۶ و کمینه فردا منفی یک درجه و گرم‌ترین نقطه استان چوپانان با ۲۱ درجه و سردترین نقطه بوئین میان دشت با منفی ۷ درجه سانتی‌گراد پیش‌بینی می‌شود.

آقایی با اشاره به اینکه روز شنبه هوای اصفهان ناسالم برای گروه‌های حساس بود، بیان کرد: امروز موج دیگری عبور می‌کند و وزش باد نسبتاً شدید در اصفهان به همراه دارد و هوا را پاک می‌کند.

 کارشناس پیش‌بینی اداره کل هواشناسی اصفهان عنوان کرد: در هفته جاری وضعیت جو بسیار پویا است و اصلاً شرایط هفته‌های گذشته را از نظر آلودگی هوا نداریم و احتمال بارش پراکنده ضعیف در استان پیش‌بینی می‌شود و آخر هفته هم سیستم بارشی در راه است.

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.