سرویس: غیر تولیدی ۱۵:۱۴ - پنجشنبه ۱۸ دی ۱۳۹۹

رئیس مرکز روابط عمومی وزارت بهداشت:

ابتلای یک پزشک به ویروس انگلیسی در غرب کشور تایید نشده است

رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، گفت: بیماری که در غرب کشور به کرونا مبتلا شده بود و به تازگی از سفر انگلیس برگشته است، مبتلا به واریانت کرونای انگلیسی نبوده است.

به گزارش اصفهان شرق؛ کیانوش جهانپور، با اشاره به آنچه ظرف دو روز گذشته وزیر بهداشت و معاون بهداشت وزارت بهداشت اعلام کرده اند، تصریح کرد: در چند روز گذشته خبری در رسانه‌ها منتشر شد و درباره احتمال ابتلای یک همکار پزشک ما در غرب کشور به کرونای انگلیسی صحبت شده بود که این مسئله تأیید نشد و مورد ابتلای به این واریانت جدید از ویروس کرونا تاکنون در یکی از بیمارستان‌های خصوصی تهران شناسایی شده و بررسی سایر موارد مشکوک از طریق توالی یابی ژنتیکی در آزمایشگاه‌های ریفرال ادامه دارد و هنوز مورد جدیدی گزارش نشده است.

وی افزود: از مورد مشکوک در کردستان و موارد تماس نزدیک با وی بارها تست به عمل آمده است و تاکنون حدود ۲۴۰ نفری که با مورد مشکوک اولیه – که یکی از همکاران پزشک بازگشته از انگلیس بود- در تماس بوده اند مورد آزمایش قرار گرفتند و خوشبختانه در هیچ یک از آنها ردپایی از کرونای جهش یافته انگلیسی مشاهده نشده است.

جهانپور تاکید کرد: همانگونه که بارها از ارباب جراید و اصحاب رسانه درخواست شده است، انتظار می‌رود از انعکاس اخبار با منبع نامشخص، غیر رسمی و یا به نقل از افراد در جایگاه‌های مختلف تحت عناوین مختلف غیر مرتبط، به ویژه در موارد تخصصی که نیازمند اطلاع و آگاهی از مستندات و جزئیات اطلاعات بیماران و آزمایشات دقیق است خودداری کنند.

وی ادامه داد: انتشار موارد غیر مستند و مبتنی بر حدس و گمان‌ها، تنها زمینه نگرانی بی مورد افکار عمومی را فراهم می‌کند درحالی که مرجع اعلان و اظهار نظر در این مورد مشخص است و وزارت بهداشت در این خصوص حسب مورد اطلاع رسانی لازم و بهنگام را از مجاری رسمی انجام داده و خواهد داد.

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.