سرویس: غیر تولیدی ۰۹:۳۴ - یکشنبه ۱۴ دی ۱۳۹۹

حزب‌الله:

مقاومت در جنگ آینده با استراتژی حاج قاسم می‌جنگد

عضو شورای مرکزی حزب‌الله ضمن اشاره به تأثیر اقدامات شهید سلیمانی در تغییر معادلات منطقه، تصریح کرد، مقاومت در هر جنگی در آینده بر اساس استراتژی حاج قاسم خواهد جنگید.

به گزارش اصفهان شرق؛ شیخ «نبیل قاووق» عضو شورای مرکزی حزب‌الله در گفت‌وگویی با شبکه «المنار» گفت، شهید حاج قاسم سلیمانی زمانی که فرماندهی نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را تحویل گرفت توصیه‌هایی از رهبر انقلاب آیت‌الله خامنه‌ای درباره لزوم تقویت جنبش‌های مقاومت دریافت کرد.

وی افزود: آرزویش این بود که جنبش‌های مقاومت بتوانند کنست [پارلمان]، وزارت جنگ، تأسیسات نظامی و راهبردی رژیم صهیونیستی را هدف بگیرند و قبل از شهادتش، این آرزو را محقق کرد.

شیخ قاووق تأکید کرد، حاج قاسم نقشی اساسی در ایجاد سامانه موشکی که قادر به احاطه رژیم صهیونیستی باشد، داشت و امروز معادله بزرگ بازدارندگی و تهدید موجودیتی رژیم صهیونیستی شکل گرفته است.

وی ضمن اشاره به اینکه شهید سلیمانی پس از جنگ ژوئیه ۲۰۰۶ بر آمادگی مقاومت در لبنان برای هر جنگی در آینده نظارت داشت، تصریح کرد، رابطه میان این شهید و «سید حسن نصرالله» دبیرکل حزب‌الله فرای مسایل کاری بود و یک رابطه برادرانه و محبت آمیز بود.

این عضو ارشد حزب‌الله سپس گفت، حاج قاسم و حاج «عماد مغنیه» فرمانده شهید حزب‌الله نیز یک تیم واحد برای تقویت توانایی مقاومت و انتقال تجربه از ایران به لبنان و فلسطین بودند و اینگونه معادلات منطقه تغییر کرد «مقاومت در هر جنگی در آینده بر اساس استراتژی حاج قاسم خواهد جنگید و پیروزی از نتایج (کار) حاج قاسم خواهد بود.

وی حاج قاسم سلیمانی را «مرد میدان» خواند که همیشه در خط مقدم ایران، عراق و سوریه حضور داشت، بارها زخمی شد اما میدان را ترک نکرد.

نبیل قاووق در پایان گفت، حاج قاسم سلیمانی چهل سال را به جهان گذراند و در پنج جبهه ایران، سوریه، افغانستان، عراق و لبنان حضور داشت و این موضوعی استثنائی است.

انتهای پیام/

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.