سرویس: غیر تولیدی ۱۳:۰۸ - پنجشنبه ۰۴ دی ۱۳۹۹

حذف دفترچه‌های کاغذی بیمه سلامت تا شهریور ۱۴۰۰

معاون بیمه و خدمات سلامت سازمان بیمه سلامت از استقرار کامل نسخه الکترونیک و حذف دفترچه‌های کاغذی تا شهریور ۱۴۰۰ خبر داد.

به گزارش اصفهان شرق؛‌ مهدی رضایی، معاون بیمه و خدمات سلامت سازمان بیمه سلامت در خصوص آخرین وضعیت نسخه نویسی الکترونیکی در کشور اظهار کرد: هم اکنون نسخه الکترونیک در کلیه استان‌های کشور مستقر شده است. در این طرح پزشکان اقدام به نسخه نویسی الکترونیک می‌کنند و ارائه خدمات تجویز شده در داروخانه و مراکز پاراکلینیک با ارائه یک کد رهگیری امکان پذیر خواهد بود.

معاون بیمه و خدمات سلامت سازمان بیمه سلامت افزود: در مواردی که پزشک اقدام به تجویز در برگه‌های دفترچه داروخانه، آزمایشگاه و تصویربرداری در زمان ارائه خدمت و با استفاده از فرآیند ثبت نسخه کاغذی اقدام به ثبت الکترونیک نسخه می‌کند؛ در این فرایند کلیه قوانین رسیدگی در نسخه الکترونیک به صورت برخط کنترل می‌شود و امکان محاسبه پرداخت از جیب بیمار وجود خواهد داشت.

او بیان کرد: بررسی مراکز فعال در طرح نسخه الکترونیک براساس آمار مراکز طرف قرارداد دارای صورتحساب الکترونیک در آبان و نیز مراکز جدید با ثبت حداقل یک نسخه الکترونیک در آذر نشان می‌دهد، بیش از ۸۰ درصد مطب ها، داروخانه ها، تصویربرداری‌ها و آزمایشگاه‌ها در بخش غیر از دولتی دانشگاهی شامل خصوصی، خیریه و عمومی غیردولتی، از مراکز فعال در طرح نسخه الکترونیک هستند.

معاون بیمه و خدمات سلامت سازمان بیمه سلامت بیان کرد: نسخه الکترونیک و حذف دفترچه‌های کاغذی تا شهریور ۱۴۰۰ استقرار پیدا می‌کند.

رضایی با اشاره به اینکه علاوه بر این سایر مراکز سرپایی اعم از درمانگاه، فیزیوتراپی، بخش سرپایی بیمارستان و در بیشتر استان‌ها طرح نسخه الکترونیک را پیاده سازی کردند، گفت: استقرار نسخه الکترونیک در بخش دولتی و حذف دفترچه‌های کاغذی در دستور کار قرار دارد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.