سرویس: غیر تولیدی ۱۴:۱۰ - دوشنبه ۰۱ دی ۱۳۹۹

پهلوگیری ۹ فروند کشتی حامل نهاده‌ها در بندر شهید رجایی/ تسریع در فرایند ترخیص کالاها

گروه استانها ـ مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان گفت: از ابتدای سال تا پایان آذرماه ۹ فروند کشتی شامل کود اوره، ذرت، کود شیمیایی، خاک فسفات، کود فسفات، دانه‌های روغنی (کنجاله سویا) در بندر شهید رجایی پهلو گرفته‌اند.

به گزارش اصفهان شرق؛ به نقل از اداره ارتباطات و اطلاع‌رسانی بنادر و دریانوردی هرمزگان، علی‌رضا محمدی کرجی‌ران با  تشریح اقدامات صورت‌گرفته در زمینه خدمات‌رسانی به کشتی‌های حامل نهاده‌های دامی و کشاورزی در بندر شهید رجایی عنوان کرد: براساس تصمیمات متخذه مبنی بر واردات بخشی از نهاده‌های دامی و کشاورزی از بنادر استان هرمزگان، این اداره‌کل نیز هم‌راستا با سیاست‌های ابلاغی و با هدف تأمین و مرتفع نمودن نیازهای کشور از نهاده‌های کشاورزی و دامی با تمام توان عملیاتی، تجهیزاتی و تجربی خود وارد عمل شده  خدمات‌رسانی به کشتی‌های حامل این کالاها را در کوتاه‌ترین زمان ممکن  به انجام رساند.

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان گفت: عمده کالاهای وارده شامل کود اوره، ذرت، کود شیمیایی، خاک فسفات، کود فسفات و دانه‌های روغنی (کنجاله سویا) است.

وی اظهارداشت: 7 باب  انبار در بندر شهید رجایی به‌منظور انبارش کالاهای یادشده اختصاص داده شده است.

مدیر منطقه ویژه اقتصادی بندر شهید رجایی با اعلام اینکه از ابتدای سال تا پایان آذر ماه 9 کشتی جهت تخلیه نهاده‌های دامی و بذرهای کشاورزی در این بندر پهلو گرفته است تصریح کرد: 135 هزار و 298 تن ذرت، 234 هزار و 651 تن کود شیمیایی و همچنین 22 هزار و 647 تن جو از بندر خارج و وارد بازار شده است.

وی صاحبان کالاهای یادشده را شرکت خدمات حمایتی و کشاورزی و پشتیبانی امور دام اعلام کرد.

به‌گفته محمدی کرجی‌ران اداره‌کل بنادر و دریانوردی هرمزگان در راستای سرعت‌بخشی  به روند کار، کلیه امکانات لازم را در اختیار نمایندگان  شرکت‌ها و دستگاه‌های ذی‌ربط  قرار داده است تا جهت انجام فرآیندها در بندر شهید رجایی مستقر شوند و امورات را پیگیری کنند.

انتهای پیام/

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.