سرویس: غیر تولیدی » نقلی ۱۵:۲۲ - شنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۹

تخفیف 100 درصدی مشترکان کم‌مصرف آب در دستور کار

بر اساس مصوبه هیأت وزیران، بهای آب مشترکانی که مصرف آب تا یک‌سوم الگوی تعیین شده دارند، با تخفیف 100 درصد محاسبه خواهد شد.

به گزارش اصفهان شرق؛ پس از آغاز به کار فرآیند تخفیف 100 درصدی هزینه برق به مشترکان کم مصرف، دولت دوازدهم نسبت به ادامه این فرآیند به وسیله رایگان کردن هزینه آب و برق مشترکان کم مصرف اقدام نمود.

در این ارتباط، هیئت وزیران در جلسه خود که به تاریخ 19 آذرماه سال جاری به پیشنهاد وزارت نیرو و به استناد اصل 138 قانون اساسی برگزار شده بود، نصبت به تصویب جزئیات طرح رایگان کردن هزینه آب مشترکان کم مصرف اقدام کرد.

به استناد جزئیات ارائه در نامه معاون اول رئیس جمهور به وزارت نیرو، وزارت امور اقتصاد و دارایی و سازمان برنامه و بودجه، هیئت وزیران نسبت به تصویب موارد زیر اقدام کردند.

1- با هدف بهینه‌سازی مصرف آب و تشویق مشترکان کم مصرف خانگی، به وزارت نیرو اجازه داده می‌شود:

الف- صورت‌حساب آب و فاضلاب مشترکان با مصرف تا یک سوم الگوی تعیین شده قانون توسعه و بهینه‌سازی آب شرب شهری و روستایی در کشور را با تخفیف 100 درصد محاسبه کنند.

لازم به ذکر است، در هیئت وزیران در تبصره‌ای ذیل ماده ذکر شده، تاکید کردند، این تخفیف صرفا شامل سکونتگاه‌های دایمی در حال بهره‌برداری شهری و روستایی می‌شود و واحدهای خالی از سکنه و سکونتگاه‌های غیر دائم نظیر باغ ویلاها و خانه باغ‌های مشمول این تخفیف نمی‌شوند.

2- مشترکان با مصرف ماهیانه بیش از الگوی مصرف، 6 ماه فرصت دارند تا نسبت به اصلاح رفتار مصرفی و کاهش مصرف آب اقدام کنند، در پایان این دوره، بهای آب آن دسته از مشترکینی که مصرف آنان بیش از الگوی تعیین شده باشد، به پیشنهاد وزارت نیرو و تصویب شورای اقتصاد افزایش می‌یابد.

3- وزارت نیرو موظف است ضمن اطلاع رسانی، آموزش و فرهنگ‌سازی، مشترکین پرمصرف‌ را نسبت به استفاده از وسایل کاهنده مصرف با هدف اصلاح رفتار و کاهش مصارف غیر ضروری ترغیب کند.

4- دستور العمل اجرای این تصویب‌نامه(شامل بازنگری در طبقات نصرف و اصلاح ضرایب شهری) ظرف 10 روز توسط وزارت نیرو تدوین و ابلاغ می‌شود.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.