سرویس: اخبار شهرستان » جرقویه علیا 08:47 - دوشنبه 19 خرداد 1393

شیخ عباس صادقی

جوانی بهار عمر انسان است و قابل تکرار نیست

اصفهان شرق- حجه الاسلام شیخ عباس صادقی این روز در تقویم کشور ما ایران به عنوان روز جوان نامگذاری شده است تا آن در دانه تربیت یافته در دامان ولایت به عنوان بهترین الگو برای جوانان ولایت مدار ایران اسلامی باشد . چراکه حضرت علی اکبر (ع) از جوانترین نیروهای اثر گذار در حماسه عاشوراست […]

اصفهان شرق- حجه الاسلام شیخ عباس صادقی

این روز در تقویم کشور ما ایران به عنوان روز جوان نامگذاری شده است تا آن در دانه تربیت یافته در دامان ولایت به عنوان بهترین الگو برای جوانان ولایت مدار ایران اسلامی باشد . چراکه حضرت علی اکبر (ع) از جوانترین نیروهای اثر گذار در حماسه عاشوراست که در کنار پدر بزرگوارشان امام حسین (ع) به وظیفه ی خود عمل کرد .

این جوان آسمانی و هاشمی دارای مقام والایی است که چشمه های حکمت در روح و روانش جاری گشته بود .که این ویژگیها در سخنان پدرشان مشهود است .

سخن امام حسین هنگام عزیمت علی اکبر به طرف میدان جنگ که فرمود : خدایا شاهد باش غلامی را به طرف این قوم می فرستم که شبیه ترین مردم از نظر خلقت و اخلاق و گفتار به رسول خداست .

ارزش معنوی این جوان تا ان اندازه می باشد که پدر زندگی بعد از شهادت پسر را شایسته مرگ می داند ( علی الدنیا بعدک العفا )
امام سجاد (ع) بعد از شهادت علی اکبر بدن او را در مجاوورت مرقد مطهر پدر بزرگوارش به گونه ای دفن کرد که از دیگر قبور شهدا مشخص باشد .و هزاران سخن و حدیث در این مورد موجود می باشد .

images

و اما امروز :

علی اکبر (ع) با چنین کمالاتی الگوی کامل و مناسبی است برای جوانانی که به دنبال هویت واقعی خود هستند و بحران بی هویتی دام خطرناکی است برای جوانان ٰ در دنیای مدرن امروز بیگانگان با قدرت هر چه تمام تر به میدان آمده تا هویت فرهنگی ملت ها را مسخ نماید آنها در یک صف واحد در جهت نابودی آموزه های دینی آن هم با شگرد های جذاب از قبیل تشکیل فرقه ها و عرفانهای کاذب همچون فرقه ی منحوس شیطان پرستی که یکی از آخرین حربه هایی است که در نبرد فرهنگی ٰ دشمن تا به دندان مسلح رو نموده است و متاسفانه از جذب شدگان به گروه های شیطان پرستی ٰ نوجوانان و جوانان نا آگاه هستند که به شیطان پرستی گرایش دارند و در این افراد ترویج پوچ گرایی – بی هدفی و نا امیدی کاملا مشهود است و باعث ضعف در پایه های اعتقادی و فرهنگی جامعه خواهد شد .

قران کریم عامل اصلی خود فراموشی و بحران هویت انسانی را در غفلت خود انسان معرفی می کند و اگر یک جوان بخواهد به هویت واقعی دست یابد ایمان به خدا بهترین و در عین حال صحیحترین راه است .

دوران جوانی بهار عمر انسان است و این بهار تکرار ندارد باید قدر آن را دانست و این گوهر گرانبها را در راه فلاح و رستگاری دنیا و آخرت به کار بست و از توصیه های خمینی کبیر (ره) به جوانان در خصوص اهتمام به جوانی بود و دریغ داشتند که این سرمایه گرانبها و فرصت بی نظیر از دست برود در توصیه مرحوم امام (ره) به فرزندانشان حاج سید احمد این بود که پسرم تا نعمت جوانی را از دست ندادی فکر اصلاح خود باش که در پیری همه چیز را از دست می دهی .

مقام معظم رهبری نیز بر اساس آموزه های دین مبین اسلام همه جوانان ایران اسلامی را به سه چیز سفارش می کنند ( تحصیل – تهذیب و ورزش ) که هر سه مورد برای جوانان امری ضروری می باشد .

و امروز شایسته است که هر جوان ایرانی در نامه 31 امیر المومنین به فرزند شان امام حسن (ع) تامل کند و در متن نامه تدبر داشته باشد و و پیرو امامش باشد که فرمود : جوان امروزی لازم است نفس خویش را عزیز شمارد و به هیچ پستی و ابتذالی تن ندهد چرا که هیچ چیز با شرافت نفس برابری نمی کند و هرگز به جای عزت نفس از دست رفته عوضی همانند آن نصیب شخص نخواهد شد .

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.