سرویس: غیر تولیدی ۰۹:۱۱ - سه شنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۹

افزایش یک میلیون نفری ابتلای جهانی به کرونا در عرض ۲ روز

شمار مبتلایان به ویروس کرونا در جهان در عرض دو روز یک میلیون نفر افزایش یافته و از رقم مجموع ۷۳ میلیون نفر عبور کرد.

به گزارش اصفهان شرق؛ برآوردهای وبگاه «وُرلداُمتر» نشان می‌دهد تعداد کسانی که در کشورهای مختلف، به ویروس «کووید۱۹» مبتلا شده‌اند بامداد سه‌شنبه از ۷۳ میلیون نفر فراتر رفته است.

بر این اساس تا لحظه نگارش این خبر ۷۳,۱۱۱,۳۰۳ نفر در سراسر جهان به این ویروس مبتلا شده‌اند و ۱,۶۲۶,۲۳۱ نفر نیز بر اثر آن جان خود را از دست داده‌اند.

در مقابل اما ۵۱,۲۰۶,۷۹۱ نفر از بند این بیماری رهایی پیدا کرده و سلامت خود را به دست آورده‌اند.

در این میان، ایالات متحده آمریکا با شانزده میلیون و نهصد هزار مبتلا و ۳۰۷ هزار جان باخته، در صدر کشورهای آلوده به ویروس کرونا قرار دارد. این در حالی است که به اذعان رسانه‌های آمریکایی، مسئولان دولتی این کشور به جای رسیدگی به وضع وخیم همه‌گیری در این کشور، مشغول جنگ قدرت و منازعه بر سر نتایج انتخابات ریاست‌جمهوری هستند.

طبق داده‌های وُرلداُمتر، طی بیست‌وچهار ساعت گذشته از تمام ایالت‌های آمریکا به صورت مجموع فعلا ۱۴۸ هزار  مبتلای جدید به ویروس کرونا گزارش شده که احتمال افزایش آن تا پایان روز دوشنبه (به وقت محلی) در این کشور وجود دارد. طی یک روز گذشته نیز فعلا ۱۲۱۰ فوتی گزارش شده است.

بررسی‌های آماری نشان می‌دهد که آمریکا ۲۳.۱۱ درصد از کل مبتلایان به این بیماری را در خود جای داده است. بعد از آن، هند با حدود ۱۳.۵۵ درصد از کل مبتلایان جهان یعنی تقریبا نه میلیون و نهصد هزار نفر در رتبه دوم قرار دارد. بعد از آنها برزیل با شش میلیون و نهصد و بیست هزار مبتلا یعنی ۹،۴۷ درصد کل بیماران، قرار دارد.

در این میان قاره آمریکای شمالی و مرکزی حدود نوزده میلیون و چهارصد و هشتاد هزار مبتلا و تقریبا ۴۵۳ هزار فوتی، و قاره اروپا با نزدیک به بیست میلیون مورد ابتلا و ۴۶۱ هزار جان‌باخته را از این آمار به خود اختصاص داده‌اند.

این در حالی است که «فیل مورفی» فرماندار ایالت نیوجرسی در آمریکا می‌گوید با وجود توزیع واکسن کرونا، چند هفته آینده اوضاع مانند جهنم خواهد بود. (جزئیات بیشتر)

یکی از نکات قابل توجه آمارهای روند شیوع ویروس کرونا، مدت زمان افزایش شمار مبتلایان است. بر اساس بررسی‌های آماری، ویروس کرونا از زمانی که ۱۴ میلیون را در جهان بیمار کرده بود، دربازه‌های سه یا چهار روزه، یک میلیون نفر را نیز گرفتار خود کرد؛ اما این بار در عرض دو روز امروز شمار ابتلای جهانی از ۷۳میلیون نفر عبور کند.

انتهای پیام/

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.