سرویس: غیر تولیدی ۱۸:۵۵ - شنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۹

کاهش کیفیت هوا و انباشت آلاینده‌های جوی در انتظار اصفهان

در کلانشهر اصفهان و مناطق صنعتی استان، با توجه به پایداری نسبی جو به ‌ویژه در ساعات اولیه روز علاوه بر مه صبحگاهی، شرایط برای کاهش کیفیت هوا و انباشت آلاینده‌های جوی فراهم است.

به گزارش اصفهان شرق؛ اداره هواشناسی استان با انتشار اطلاعیه‌ای در خصوص پایداری جوی و سکون نسبی هوا و به دنبال آن افزایش غلظت و انباشت آلاینده‌ها هشدار داد.

بر اساس این اطلاعیه از امروز تا پایان وقت سه‌شنبه ۲۵ آذر ماه برای کلان‌شهر اصفهان، مناطق مرکزی استان و شهرک‌های صنعتی در نواحی شمال، جنوب و مرکز؛ انباشت آلاینده‌ها، افزایش شاخص کیفیت هوا در محدوده ناسالم برای گروه‌های حساس تا ناسالم برای تمام گروه‌ها، کاهش دید و کاهش کیفیت هوا پیش‌بینی می‌شود.

همچنین نقشه‌های هواشناسی بیانگر جوی نسبتاً پایدار تا اواسط هفته بر روی استان است و بر این اساس در اکثر مناطق آسمان کمی ابری و مه‌ صبحگاهی و در نیمه شمالی و ‌شرق استان گاهی افزایش ابر پیش‌بینی می‌شود.

طی ۲۴ ساعت آینده دمای هوا در اکثر مناطق استان تغییر محسوسی نخواهد داشت، دمای هوا در کلان‌شهر اصفهان امروز در گرم‌ترین لحظات به ۱۲ درجه سانتی‌گراد و فردا در سردترین لحظات به دو درجه سانتی‌گراد زیر صفر خواهد رسید.

انتهای پیام/

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.