سرویس: اجتماعی ۱۳:۲۳ - یکشنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۹

غربالگری بیش از 1.5 میلیون اصفهانی در طرح قرارگاه شهید سلیمانی

سخنگوی ستاد مقابله با کرونای سپاه صاحب‌الزمان(عج) استان اصفهان گفت: در طرح شهید سلیمانی از ابتدای ماه جاری تا 22 آذرماه،یک میلیون و 857 هزار و 41 نفر غربالگری شده‌اند که از این میان 137 هزار و 346 نفر به‌ عنوان در معرض خطر شناسایی شده‌اند.

به گزارش اصفهان شرق؛ علی قمیان به تشریح آخرین آمار از اقدامات صورت گرفته در طرح قرارگاه شهید سلیمانی و غربالگری سلامت محله پرداخت و اظهار کرد: در طرح شهید سلیمانی از ابتدای ماه جاری تا ۲۲ آذرماه، از تعداد ۵۳۸ هزار و ۳۸۰ خانواده بازدید و یک میلیون و ۸۵۷ هزار و ۴۱ نفر غربالگری شدند که از این میان ۱۳۷ هزار و ۳۴۶ نفر به‌ عنوان در معرض خطر شناسایی شده‌اند.

سخنگوی ستاد مقابله با کرونای سپاه صاحب‌الزمان(عج) استان اصفهان با اشاره به اهدای ۵۰ هزار بسته معیشتی در این طرح خاطرنشان کرد: قرارگاه حافظان سلامت محله علاوه بر توزیع بسته‌های معیشتی، ۶۷ هزار و ۹۷۷ بسته بهداشتی و همچنین تعداد ۴ میلیون ماسک را در کارنامه فعالیت خود تا ۲۲ آذرماه جاری دارد.

وی با اشاره به توزیع ۲۵۰ هزار بسته بهداشتی به ارزش ۵ میلیارد تومان و همچنین برگزاری ۲۵۹ تور سلامت‌محور محله گفت: این قرارگاه به منظور نظارت بر روند اجرای پروتکل‌های بهداشتی در واحدهای صنفی از ۲۹ هزار و ۵۴۶ واحد صنفی بازدید کرده و اقدام به ۱۷۹ هزار و ۷۹۱ توصیه و ارشاد شیوه نامه کرده است.

 به گزارش فارس، طرح «حافظان سلامت محلات» استان اصفهان که همزمان در سطح کشور و با عنوان طرح شهید سلیمانی با اهدافی از جمله قطع زنجیره انتقال ویروس، افزایش رعایت پروتکل‌های بهداشتی، کاهش میزان بستری، کاهش میزان مرگ و میر و شناسایی و پوشش حمایتی از گروه‌هایی که در معرض خطر هستند در سراسر کشور با استفاده از ظرفیت مساجد، معتمدین و متمولان محله در حال برگزاری است.

انتهای پیام/فارس

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.