سرویس: غیر تولیدی » نقلی ۱۵:۱۴ - پنجشنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۹

برنامه کمیته امداد برای ایجاد ۳۰۰ هزار فرصت شغلی در سال آینده

رئیس کمیته امداد از پیش‌بینی ایجاد ۳۰۰ هزار شغل برای مددجویان در سال ۱۴۰۰ خبر داد و گفت: در لایحه بودجه سال آینده ۶,۱۰۰ میلیارد تومان تسهیلات اشتغال برای مددجویان پیش‌بینی شده است.

به گزارش اصفهان شرق؛ سیدمرتضی بختیاری، توانمندسازی را مهمترین مأموریت کمیته امداد دانست و افزود: در طول برنامه ششم توسعه کشور، کمیته امداد موظف به ایجاد ۳۵۰ هزار شغل برای مددجویان است که این نهاد در چهارمین سال از اجرای برنامه، موفق به راه‌اندازی ۵۵۰ هزار فرصت شغلی ثبت شده در سامانه‌های وزارت تعاون شده است.

رئیس کمیته امداد خواستار افزایش اعتبارات اشتغال مددجویان در بودجه سال ۱۴۰۰ شد و ادامه داد: دولت در لایحه بودجه سال آینده ۶,۱۰۰ میلیارد تومان تسهیلات اشتغال‌زایی برای جامعه هدف امداد پیش‌بینی کرده است که امیدواریم نمایندگان مجلس در بررسی بودجه، سهم تسهیلات اشتغال امداد را افزایش دهند و به طور قطع دولت نیز با این موضوع مخالفتی نخواهد کرد.

وی خاطرنشان کرد: در صورت افزایش تسهیلات اشتغال مددجویان، کمیته امداد در سال آینده با ثبت رکوردی جدید ۳۰۰ هزار فرصت شغلی برای خانواده‌های تحت حمایت ایجاد خواهد کرد.

بختیاری به مشوق‌های کمیته امداد برای اشتغال‌زایی مددجویان اشاره کرد و گفت: مددجویانی که وارد چرخه اشتغال می‌شوند تا زمانی که روی پای خودشان بایستند، از خدمات کمیته امداد از جمله مستمری برخوردار خواهند بود. این بازه زمانی در گذشته شش ماه بود که از ابتدای امسال ابلاغ کردیم که تا یک سال ادامه داشته باشد.

رئیس کمیته امداد از رشد شتاب خودکفایی و خروج مددجویان از حمایت این نهاد طی سال‌های اخیر خبر داد و خاطرنشان کرد: کمیته امداد با تأسیس صندوق ضمانت وام اشتغال با ۸۰ میلیارد تومان اعتبار، بخش زیادی از مشکل ضمانت تسهیلات مددجویان را حل کرده تا دریافت وام و راه‌اندازی طرح‌های اشتغال با سهولت بیشتری انجام شود.

وی اضافه کرد: همچنین با مجوزی که از بانک مرکزی گرفته‌ایم، کارآفرینانی که برای ۴۰ مددجوی کمیته امداد اشتغال ایجاد کنند، ۲ میلیارد تومان تسهیلات قرض‌الحسنه دریافت می‌کنند.

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.