سرویس: غیر تولیدی 10:15 - چهارشنبه 12 آذر 1399

رئیس بسیج جامعه پزشکی کشور مطرح کرد؛ استفاده از تمام ظرفیت بسیج در شناسایی ناقلان کرونا

رئیس بسیج جامعه پزشکی کشور گفت: بسیج با تمام ظرفیت های خود با ستاد ملی مقابله با کرونا برای طرح شهید سلیمانی و شناسایی ناقلان کرونا همکاری می‌کند.

به گزارش اصفهان شرق؛ شاهین محمدصادقی در مورد جزئیات طرح شهید حاج قاسم سلیمانی گفت: با تلاش نخبگان و جامعه پزشکی کشور طرح شهید حاج قاسم سلیمانی در وزارت بهداشت تصویب شده و در حال اجراست و امیدواریم در این طرح بتوانیم تمام ظرفیت‌های بسیج را در اختیار ستاد ملی مقابله با کرونا قرار دهیم و قدم‌های مؤثری در جهت کنترل بیماری کرونا و قطع زنجیره آن در جامعه برداریم.

وی افزود: این طرح محدود به تمرکز در بیمارستان‌ها نیست و قرار است با تقسیم کاری که صورت گرفته است از ظرفیت پایگاه‌های مقاومت بسیج، معتمدین محلات، شورایاری‌ها، خیرین، پایگاه‌های سلامت و مراکز بهداشتی درمانی شهرها و روستاها برای مقابله با ویروس کرونا استفاده شود.

رئیس بسیج جامعه پزشکی کشور درباره شناسایی و نظارت افراد ناقل کرونا در کشور عنوان کرد: در این طرح افراد ناقل کرونا شناسایی شده و همه افرادی که بیش از ۱۵ دقیقه و به فاصله ۲ متر با فرد ناقل ارتباط داشته‌اند از نظر ما آلوده محسوب می‌شوند.

وی افزود: برخی افراد خودشان با شماره تلفن ۴۰۳۰ تماس می‌گیرند و اعلام می‌کنند که علائم کووید ۱۹ را دارند و برخی دیگر نیز نتیجه تست کرونا آنها مثبت اعلام می‌شود، همه این افراد زیر چتر نظارتی ما قرار می‌گیرند.

محمدصادقی در پایان گفت: ترجیح ما این است که مبتلایان کرونا در منزل خود قرنطینه شوند، اما اگر اعضای خانواده فرد بیمار، راضی به مراقبت از آن فرد در خانه نباشند یا مساحت منزل اجازه مراقبت را ندهد این افراد با تصمیم نهایی پزشک به بیمارستان منتقل می‌شوند.

مهر

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.