سرویس: غیر تولیدی ۱۵:۱۳ - شنبه ۰۱ آذر ۱۳۹۹

۵ آپشن پنهان در گوشی‌های اندروید را بشناسید

به گزارش اصفهان شرق؛ گوشی‌های اندروید آپشن‌های پنهانی دارند که کاربرد‌های بسیاری دارند؛ اما تاکنون نمی‌دانستید و از آن‌ها استفاده نکردید. ۱. قفل اپلیکیشن‌ گاهی اوقات گوشی خود را برای استفاده از گوگل مپ به دوستتان قرض می‌دهید یا برای بازی و سرگرمی، موبایل خود را به فرزند یا خواهر و برادر کوچک‌تر می‌دهید؛ کار شما به این معنا […]

به گزارش اصفهان شرق؛ گوشی‌های اندروید آپشن‌های پنهانی دارند که کاربرد‌های بسیاری دارند؛ اما تاکنون نمی‌دانستید و از آن‌ها استفاده نکردید.

۱. قفل اپلیکیشن‌

گاهی اوقات گوشی خود را برای استفاده از گوگل مپ به دوستتان قرض می‌دهید یا برای بازی و سرگرمی، موبایل خود را به فرزند یا خواهر و برادر کوچک‌تر می‌دهید؛ کار شما به این معنا نیست که اجازه دهید در فایل‌های شخصی‌تان بروند یا به پیام‌های خصوصی‌تان دسترسی داشته باشند.

می‌توانید مرحله به مرحله به قسمت تنظیمات> امنیت> پین صفحه> روشن کردن ویژگی‌ها (feature) بروید و خیال‌تان راحت باشد که کسی به فضا‌های خصوصی شما دسترسی ندارد. حالا دیگر با خیال راحت موبایل خود را به دوستان یا کودکان بدهید.

با این کار اگر آن‌ها بخواهند از برنامه‌ی مورد نظر بیرون بیایند و وارد برنامه‌ای دیگر از جمله اپلیکیشن‌های پیام رسان یا فایل‌های شخصی شوند، باید پین امنیتیی که شما از پیش انتخاب کردید را وارد کنند.

۵ آپشن پنهان در گوشی‌های اندروید

۲. دسترسی راحت سو استفاده‌گران

رمز‌های عبور یک ویژگی امنیتی مهم برای جلوگیری از سو استفاده کلاهبردار‌ها و سودجویان است. اگر موبایل شما هنگامی که قفل نیست به دست این افراد بیفتد باعث نگرانی‌های گوناگونی می‌شود؛ اما باید بدانید که ما می‌توانیم در تنظیمات موبایل اندروید خود برای فقل موبایل، تایمر تعیین کنیم تا مثلا وقتی ۳۰ ثانیه از گوشی دور بودیم صفحه آن قفل شود. کافیست به تنظیمات> امنیت> قفل هوشمند بروید و آن را فعال کنید. می‌توانید تایمر‌های متفاوتی را انتخاب کنید.

۵ آپشن پنهان در گوشی‌های اندروید

۳. قفل خودکار؛ وقتی شما همراه گوشی خود نیستید

می‌توانیم با مراجعه به قسمت (smart lock on-body detection) قفل هوشمند شخصی خود را انتخاب کنیم که وقتی رمز را وارد می‌کنیم تا زمانی که خودمان موبایل را قفل نکنیم دیگر موبایل قفل نشود. در این گزینه موبایل اندروید، نشانه‌هایی فیزیکی مانند دست چپ یا راست بودن، صدا و صورت را شناسایی و ثبت می‌کند که اگر شما در اطراف موبایل خود نبودید، قفل شود.

۵ آپشن پنهان در گوشی‌های اندروید

۴. محدود کردن اعلان‌ها، هنگامی که تمرکز می‌کنید

می‌توانید با استفاده از گزینه‌ی داخل عکس زیر، اعلان‌های خود را مدیریت کنید و انتخاب کنید که اعلان‌های کدام برنامه برای شما نشان داده شود به نوعی می‌توانید آن‌ها را محدود کنید؛ حتی تماس‌هایتان را. فقط اگر کسی در عرض ۱۵ دقیقه ۲ بار با شما تماس بگیرد، در اعلان‌های شما می‌آید.

۵ آپشن پنهان در گوشی‌های اندروید

۵. برای اعلان برنامه‌های مختلف می‌توانید بلندی صدای متفاوتی را انتخاب کنید

می‌توانید برای برنامه‌های متفات علاوه بر این که صدا‌های مختلفی انتخاب کنید، بلندی متفاوتی را نیز برگزینید. به تنظیمات> اپلیکیشن بروید و برای آن‌ها بلندی صدای متفاوتی را انتخاب کنید.

۵ آپشن پنهان در گوشی‌های اندروید

منبع:ایرنا

انتهای پیام/

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.