سرویس: دسته‌بندی نشده ۰۷:۳۲ - دوشنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۹

کشف 25 میلیارد ریال اموال مسروقه از مخفیگاه باند سارقان در اصفهان

رئیس پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی استان اصفهان از دستگیری اعضای باند 6 نفره سارقان خودرو های زانتیا و پژو 405 و کشف 12 دستگاه خودروی مسروقه از مخفیگاه آنان به ارزش 25 میلیارد ریال در عملیات کاراگاهان این پلیس خبر داد.

به گزارش اصفهان شرق؛ به نقل از پایگاه خبری پلیس، حسین ترکیان در تشریح جزئیات این خبر اظهار داشت: در پی سرقت چندین دستگاه خودروی زانتیا و پژو ۴۰۵ در مناطق شرق و شمال شهرستان اصفهان و شکایت مال باختگان، کارآگاهان اداره مبارزه با سرقت پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی استان اصفهان موضوع شناسایی سارق یا سارقان را در دستور کار تخصصی خود قرار دادند.

رئیس پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی استان اصفهان افزود: کارآگاهان پس از انجام تحقیقات گسترده علمی و بکارگیری یک سری اقدامات هوشمندانه و همچنین استفاده از پایش تصویری سرانجام یک نفر از سارقان سابقه دار که در این سرقت ها دست داشت را شناسایی و در عملیاتی ویژه با هماهنگی مقام قضائی وی را در مخفیگاهش دستگیر کردند.

وی بیان کرد: متهم دستگیر شده هنگامی که با اسناد و مدارک ارائه شده از سوی پلیس روبرو شد به بزه انتسابی خود با همدستی ۲ نفر دیگر اقرار کرد که همدستان وی نیز در عملیاتی دیگر توسط کارآگاهان  شناسایی و دستگیر شدند.

ترکیان بیان کرد: در تحقیقات بیشتر مشخص شد سارقان، خودروها را پس از سرقت در اختیار ۳ نفر دیگر قرار داده و این افراد هم برای اینکه کسی متوجه سرقتی بودن خودروها نشود، ارکان اصلی این خودروها را با ارکان اصلی خودروهای تصادفی جابجا کرده و سپس آنها را بفروش می‌رساندند.

رئیس پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی استان اصفهان با اشاره به دستگیری ۳ عضو دیگر این باند در عملیات ضربتی و موفقیت‌آمیز کارآگاهان پلیس آگاهی استان اصفهان گفت: در این عملیات طی بازرسی از مخفیگاه متهمان ۱۲ دستگاه خودروی سواری زانتیا و پژو ۴۰۵ مسروقه کشف شد که کارشناسان مربوطه ارزش آنها را  ۲۵ میلیارد ریال تخمین زدند.

وی از تحویل متهمان به مراجع قضائی و استرداد خودروها به مال باختگان خبر داد و  اظهار داشت: با توجه به اینکه بررسی نشان می دهند خودروهای به سرقت رفته توسط سارقان فاقد هرگونه تجهیزات ایمنی بودند در این خصوص به شهروندان توصیه می کنیم ضریب ایمنی خودروهای خود را با تجهیزاتی نظیر، دزدگیر، سوئیچ مخفی، قفل فرمان، قفل پدال و … بالا برده و فرصت سرقت کردن را از سارقان بگیرند.

انتهای پیام/

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.