سرویس: غیر تولیدی ۱۱:۵۲ - جمعه ۲۵ مهر ۱۳۹۹

بهره‌برداری از پروژه‌‌های شهید سلیمانی و شهدای هسته‌ای تا پایان امسال

شهردار اصفهان گفت: پروژه مجموعه پل‌ها و تقاطع شهید سلیمانی با پیشرفت کنونی ۷۳ درصدی و میدان شهدای هسته‌ای با تکمیل مراحل آزادسازی، تا پایان سال احداث شده و به بهره‌برداری می‌رسد.

به گزارش اصفهان شرق؛ به نقل از اداره ارتباطات رسانه‌ای شهرداری اصفهان، قدرت‌اله نوروزی در نشست آنلاین بررسی روند پیشرفت طرح‌های عمرانی شهر اصفهان با اشاره به دلیل تأخیر در اجرای پروژه مجموعه پل‌ها و تقاطع غیر همسطح شهید سلیمانی اظهار کرد: این طرح اکنون با انحراف ۶.۹ درصدی در اجرا روبرو است که از جمله دلایل آن معارضات حوضچه کارخانه و کارواش، تداخل خانه‌های سازمانی کارخانه قند با رمپ B و جابجایی تأسیسات بوده است.

شهردار اصفهان ادامه داد: همچنین تداخل دیوار کارخانه قند با رمپ C از دیگر علت‌های تأخیر در اجرای طرح به شمار می‌رود.

وی تصریح کرد: با وجود تأخیری که در اجرا با آن مواجهیم طرح تاکنون ۷۳ درصد پیشرفت داشته است که در تلاشیم با همراهی کارگران و پیمانکاران در کنار تزریق مالی به پروژه، مجموعه پل‌ها و تقاطع غیرهمسطح شهید سلیمانی را تا پایان امسال به بهره‌برداری برسانیم.

نوروزی با بیان اینکه پل شهید سلیمانی یکی از پل‌های بزرگ شهر اصفهان به شمار می‌رود، گفت: یکی دیگر از اقدامات این پروژه طراحی المان پروژه است که به زودی طراحی و ساخته می‌شود.

شهردار اصفهان در خصوص طرح میدان شهدای هسته‌ای به عنوان یکی از پروژه‌های حساس و مهم شهر اصفهان که باید به عنوان یک مجموعه در نظر گرفته شود، اظهار کرد: هرچند این پروژه با دشواری‌هایی همراه است اما باید تا بهمن ماه سال جاری آزادسازی میدان شهدای هسته‌ای به پایان برسد و با آزادسازی مسیر پیش‌بینی می‌شود تا پایان سال جاری طرح مورد بهره‌برداری قرار بگیرد.

وی تصریح کرد: خیابان‌های روشن‌دشت و ارغوانیه که جزو راه‌های منتهی به میدان شهدای هسته‌ای است، در دست آزادسازی است که باید با اتمام این مرحله از کار، خیابان‌سازی‌ها سریع‌تر اجرا شود.

نوروزی با اشاره به اینکه تکمیل هویت میدان شهدای هسته‌ای در گرو ساخت طرح از میدان شهدای هسته‌ای تا گردنه زینل است، گفت: همچنین در مسیر کندروی خیابان مشتاق پنج مغازه بر سر راه آزادسازی باقی مانده است که باید به زودی از طریق قانونی این فرآیند تکمیل شود.

شهردار اصفهان در پایان اضافه کرد: سازمان زیباسازی نیز باید المان وسط میدان شهدای هسته‌ای و سردیس‌های چهار سمت میدان را تا یک ماه آینده تعیین تکلیف کند.

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.