سرویس: غیر تولیدی ۱۰:۰۳ - یکشنبه ۲۰ مهر ۱۳۹۹

فلوشیپ کنترل و درمان درد مطرح کرد؛

راهکار درمان دردهای کرونایی

فلوشیپ و فوق تخصص کنترل و درمان درد، توضیحاتی درباره راهکار درمان دردهای ناشی از کرونا ارائه داد.

به گزارش اصفهان شرق؛ حسن محمدی، همزمان با روز جهانی مبارزه با درد، گفت: یکی از شایع‌ترین علل مراجعه به کلینیک‌های درمانی، درد است که در میان انواع درد، سردرد و کمردرد شایع‌ترین است.

وی افزود: در صورتی که درد بیش از حد طول بکشد و یا مدت زمان ماندگاری آن بیش از ۳ تا ۶ ماه باشد، درد مزمن است.

این فوق تخصص کنترل و درمان درد کلینیک درد پردیس ادامه داد: کمردرد یکی از شایع‌ترین دردها محسوب می‌شود و درمان آن با روش‌های متعدد انجام می‌گیرد که در گام نخست تغییر سبک زندگی باید مدنظر قرار گیرد فرد وزن خود را کاهش دهد و نشستن و برخاستن و یا نحوه بلند کردن اجسام توسط آن به صورت صحیح انجام گیرد.

محمدی بیان داشت: پس از تغییر سبک زندگی، انجام فیزیوتراپی و استفاده از داروهای ساده مانند مسکن مدنظر است و باید توجه داشت اگر استفاده از داروهای مسکن بی‌جا و خودسرانه باشد مشکلات کلیوی، گوارشی و حتی خونریزی در فرد ایجاد می‌شود.

فلوشیپ درد ادامه داد: در صورتی که از طریق این روش‌ها درد بهبودی نیابد و درمان نشود از راهکارهای مانند ازن درمانی، تزریق ژل و لیزر و در نهایت جراحی استفاده خواهد شد.

وی با بیان اینکه حدود ۱۰ سال است که کلینیک‌های درد در کشور ایجاد شده‌اند، افزود: تمرکز این کلینیک‌ها در تهران است و توسعه کلینیک‌های درد در استان‌های مختلف حائز اهمیت بوده و باید مورد توجه قرار گیرد همچنین در حال حاضر ۸۰ پزشک فوق تخصص درد مشغول خدمت‌رسانی به بیماران جهت بهبود وضعیت درد آنها هستند.

محمدی درباره دردهای ناشی از بیماری کرونا، گفت: شایع‌ترین دردها به دلیل ابتلاء به کرونا سردرد است. همچنین دردهای استخوانی و عضلانی اطراف ستون فقرات و عضلات می‌تواند برای بیمار کلافه کننده باشد که بهترین درمان درد ناشی از کرونا دارو درمانی و استفاده از مسکن‌های ساده مانند استامینوفن و ناپروکسن است و به هیچ عنوان استفاده از آسپرین برای این بیماران که به ویژه دارای تب‌های ویروسی هستند، توصیه نمی‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.