سرویس: غیر تولیدی ۱۷:۳۰ - شنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۹

تنها 37 درصد مردم استان اصفهان ماسک می‌زنند/ 4 شهر در استفاده از ماسک نمره مردودی گرفتند

استاندار اصفهان گفت: از میان ۴۷ شهر با وضعیت قرمز در کشور متاسفانه اصفهان، نجف‌آباد، کاشان و خمینی‌شهر از جمله شهرهایی هستند که کمتر از ماسک استفاده می‌کنند که جای تاسف دارد.

به گزارش اصفهان شرق؛ به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل استانداری اصفهان، عباس رضایی روز شنبه در حاشیه برگزاری چهلمین ستاد ملی مقابله با کرونا عدم استفاده از ماسک توسط مردم را دلیل افزایش مبتلایان به کرونا در استان اصفهان دانست و افزود: در آستانه فصل سرما قرار داریم و با استفاده از ماسک می‌توان از ویروس آنفلوآنزا و کرونا جلوگیری کرد.

استاندار اصفهان اضافه کرد: از میان ۴۷ شهر با وضعیت قرمز در کشور متاسفانه اصفهان، نجف‌آباد، کاشان و خمینی‌شهر از جمله شهرهایی هستند که کمتر از ماسک استفاده می‌کنند که جای تاسف دارد.

وی بیان کرد: در این جلسه ستاد ملی مقرر شد برای افرادی که پروتکل‌های بهداشتی را رعایت نمی‌کنند به مدت یک هفته در تهران و از هفته آینده برای استان‌ها جریمه اعمال شود.

رضایی ادامه داد: آنچه باعث نگرانی است درصد پایین استفاده از ماسک در استان اصفهان است براساس اعلام وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در حال حاضر تنها ۳۷ درصد از مردم استان از ماسک استفاده می‌کنند.

استاندار اصفهان با اشاره به افزایش مرگ و میر در افراد بالای ۷۰ سال بیان کرد: استان اصفهان به نسبت جمعیت پیر و بالای ۷۰ سال دارد، براساس اعلام وزارت بهداشت میزان مرگ و میر افراد مسن مبتلا به کرونا بیشتر از جوانان است از این رو می‌خواهم که این افراد در مجامع عمومی کمتر حضور داشته باشند.

رضایی یادآور شد، تا ۲۵ مهرماه در استان اصفهان مجوز تعطیلی مشاغل پرخطر صادر شد و از مردم می‌خواهیم مراسم ۲۸ صفر و شهادت امام رضا(ع) و راهپیمایی را حتی به صورت نمادین برگزار نکنند.

انتهای پیام/

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.