سرویس: غیر تولیدی ۲۳:۴۷ - جمعه ۱۱ مهر ۱۳۹۹

سربازی که نشان از دم مسیحایی دارد/ عبور از مسیر سی‌ و چندساله روی دست مردم

سربازی از دیار نصف جهان که سال‌ها طعم غربت و بی‌نشانی را چشیده و به خانواده و دوستانش چشانده بود، به آغوش پرمهر مردم شهر خود بازگشت، سربازی که نشان از دم مسیحایی دارد، تاجی شد بر سر مردم اصفهان و مسیر سی‌وچندساله جبهه تا خانه را بر دستان دوستان قدرشناسان ایثار طی کرد.

به گزارش اصفهان شرق؛ سربازی کشور و مردم، دین و مسلک نمی‌شناسد، فداکاری، ایثار، جانبازی، شهادت و مردانگی زبان مشترک تمام ملل و مکاتب بشری است، البته به شرطی که آدمی پا بر فطرت انسانی نگذاشته باشد و در این صورت است که مدال سربازی خدا را بر دوش می‌آویزد.

مردم ایران اسلامی زبان اخلاص و ایثار را به‌خوبی می‌دانند، مخصوصاً مردم شهر شهیدان اصفهان، که حماسه‌آفرینی‌هایشان در انقلاب اسلامی، دفاع مقدس، دفاع از حرم زینبی (س) و دفاع از مردم و مرزهای کشور فردوسی‌ها می‌خواهد و تنها در یک روز 370 لاله گلگون را بر دست گرفته و مقام انسانیت را به رخ افلاکیان کشاندند.

این بار سربازی از دیار نصف جهان که سال‌ها طعم غربت و بی‌نشانی را چشیده و به خانواده و دوستانش چشانده بود، به آغوش پرمهر مردم شهر خود بازگشت، سربازی که نشان از دم مسیحایی دارد، تاجی شد بر سر مردم اصفهان و مسیر سی‌وچندساله جبهه تا خانه را بر دستان دوستان قدرشناسان ایثار طی کرد.

شهید هراچ هاکوپیان از ارامنه اصفهان، 33 سال پیش در بیستمین روز فرودین ماه به همراه رفقای دلداده‌اش پا در منطقه باباهادی گذاشت تا دشمن را از خاک کشور و دل مردم بیرون کند و نام خود را در زمره قهرمانان عملیات کربلای ۹ ثبت و ضبط کند.

پیکر مطهر او در منطقه ماند و تنها نام شهیدش به خانه بازگشت، اما تقدیر پیکر گمنام او را به زاهدان و یادمان شهدای گمنام دانشگاه این شهر کشاند تا ذخیره‌ای باشد برای گرمای امروز نصف جهان.

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.