سرویس: اجتماعی ۱۵:۱۵ - پنجشنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۹

مدیر گروه عفونی بیمارستان مسیح دانشوری:

۸۰ درصد مبتلایان به کرونا نیاز به بستری ندارند

طبرسی گفت: ۸۰ درصد مبتلایان به بیماری کرونا نیازی به بستری شدن در مراکز درمانی ندارند و تنها با استراحت بهبود پیدا می‌کنند.

به گزارش اصفهان شرق؛  پیمان طبرسی مدیر گروه عفونی بیمارستان مسیح دانشوری اظهار کرد: دستوالعمل بهداشتی مدارس در روزهای کرونایی به معنی آن  است که هر دو یا سه روز از دانش آموزان و کادر مدرسه تست حلقی گرفته شود که امکان پذیر نیست؛ بنابراین تنها راه ممکن محدود کردن مجامع است.

او گفت: هم کرونا و هم آنفلوانزا  ویروسی بوده و احتمال بروز همزمان آن‌ها وجود دارد که در صورت بروز همزمان آن‌ها مرگ و میر افزایش می‌یابد. اگر دو اپیدمی باهم اتفاق بیفتد، به طور حتم کنترل آن بسیار سخت‌تر می‌شود.

طبرسی بیان کرد: بیشتر از اینکه به فکر دارو، درمان و یا تشخیص بیماری باشیم باید پیشگیری کنیم؛ چراکه اگر الان بیماری را کنترل نکنیم، ممکن است سیستم درمان در پاییز و زمستان به طور ناگهانی دچار فروپاشی شود زیرا اگر نیروی انسانی با این بیماری‌ها درگیر شود جایگزینی برای آن نداریم  و اگر نیرویی مبتلا شود، افراد باقیمانده باید بیشتر کار کنند تا بتوانند جای او را پر کنند.

او گفت: ۸۰ درصد مبتلایان به کرونا بدون نیاز به بستری خوب می‌شوند، ۱۵ درصد نیاز به بستری در بخش دارند و ۵ درصد وارد آی سی یو می‌شوند. از ۱۵ درصدی که در بخش بستری می‌شوند، ۳۰ درصد نیاز به بخش آی سی یو پیدا خواهند کرد و بر اساس آمار جهانی از هر ۱۰ نفری که بر اثر ابتلا به این بیماری بستری می‌شوند یک نفر فوت می‌کند.

انتهای پیام/

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.