سرویس: غیر تولیدی ۱۶:۳۴ - چهارشنبه ۱۲ شهریور ۱۳۹۹

فرمانده پدافند هوایی ارتش:

قابلیت شناسایی و انهدام هر هدفی را داریم

امیر سرتیپ علیرضا صباحی فرد گفت: امروز دیگر کشف نکردن هر نوع پرنده با هر سطح مقطع راداری برای پدافند هوایی مفهومی ندارد و به این توانمندی رسیده‌ایم که هر پرنده متجاوزی را در داخل مرزهای ایران کشف، شناسایی و منهدم کنیم.

به گزارش اصفهان شرق؛ امیر سرتیپ علیرضا صباحی فرد فرمانده نیروی پدافند هوایی ارتش در مراسم رونمایی از دستاوردهای دفاعی این نیرو که صبح امروز (چهارشنبه ۱۲ شهریور) در سازمان تحقیقات و جهاد خودکفایی پدافند هوایی برگزار شد، با گرامیداشت دوازدهمین سالگرد تشکیل نیروی پدافند هوایی ارتش به فرمان فرماندهی کل قوا اظهار کرد: در سال جهش تولید افتخار داریم تعدادی از دستاوردهای نیروی پدافند هوایی ارتش را که قابلیت رسانه ای شدن دارند رونمایی کنیم.

وی افزود: بسیاری از تجهیزات پدافند هوایی از تجهیزاتی هستند که امکان اعلام آنها در رسانه ها وجود ندارد و ما از آنها بعنوان لایه های پنهان پدافند هوایی در روز نیاز استفاده خواهیم کرد تا دشمنان را از عملکرد خود مایوس شوند.

فرمانده نیروی پدافند هوایی ارتش با اشاره به رونمایی از  سامانه عماد در مراسم امروز گفت: عماد سامانه ای هوشمند، پیشرفته، مجهز و منحصر به فرد است؛ این سامانه قادر است سناریوهای مختلف جنگی را در قالب تمرین، ممارست و بازی جنگ مدل سازی کند و برای بالا بردن توان عملیاتی متخصصین عملیاتی در همه حوزه های پدافندی مورد بهره برداری قرار بگیرد.

امیر صباحی فرد ادامه داد: این سامانه بازی جنگ و دارای نرم‌افزار و سخت‌افزاری بسیار پیشرفته است. این سامانه بر اساس تهدیدات روز طراحی شده است و قادریم آن را متناسب با تهدیدات به روز رسانی کنیم. تا امروز انحصار این سامانه فقط در دست چند کشور پیشرفته دنیا بود و امروز همکاران ما در نیروی پدافند ارتش اسم انحصار را شکستند.

وی دومین درباره ویژگی‌های سامانه کاشف ۹۹ نیز خاطر نشان کرد: کاشف ۹۹ سامانه‌ی کشف آرایه فازی دقیق سه بعدی با برد ۱۲ کیلومتر است که با توانمندی که دارد، قادر است انواع پرنده های کوچک بویژه ریز پرنده ها که سطح مقطع راداری کوچکی دارند را کشف کند. امروز هم می‌توانیم ریز پرنده ها را هم کشف و شناسایی کنیم و هم توان مقابله صددرصدی با آنها را با استفاده از سامانه‌های بومی داریم.

فرمانده نیروی پدافند هوایی گفت: امروز دیگر کشف نکردن هر نوع پرنده با هر سطح مقطع راداری برای پدافند هوایی مفهومی ندارد و به این توانمندی رسیده‌ایم که هر پرنده متجاوزی را در داخل مرزهای جمهوری اسلامی ایران کشف، شناسایی و منهدم کنیم.

امیر صباحی فرد یا اشاره به تجهیزات در اختیار نیروی پدافند هوایی ارتش گفت: در سال جهش تولید رشد دستاوردهای نیروی پدافند هوایی ارتش صددرصد افزایش یافته است.

انتهای پیام/فارس

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.