سرویس: غیر تولیدی 17:33 - چهارشنبه 05 شهریور 1399

دانش‌آموزان با شبکه شاد و صدا و سیما مورد آموزش قرار گیرند

استاندار اصفهان گفت: بسیاری از دانش‌آموزان تلفن همراه مناسب برای ورود به فضای مجازی ندارند و بهتر است سعی کنیم تا جایی که امکان دارد دانش‌آموزان از شبکه شاد و صدا و سیما مورد آموزش قرار گیرند.

به گزارش اصفهان شرق؛  به نقل از اداره اطلاع‌رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان، محمد اعتدادی در یکصد و چهل و سومین جلسه شورای آموزش و پرورش استان اصفهان با بیان این‌که بازگشایی مدارس الزاماتی دارد که با توجه به شرایط خاص امسال و شیوع ویروس کرونا، ادارات کل آموزش و پرورش در سطح کشور باید آمادگی لازم را برای این رویداد را داشته باشند، اظهار داشت: وزارت آموزش و پرورش الزاماتی در خصوص ثبت نام، ثبت کتب درسی، تجهیز فضای آموزشی و فیزیکی مدارس و توزیع نیروی انسانی در واحدهای آموزشی مقرر کرده است و اداره کل آموزش و پرورش استان این آمادگی را دارد که در روز ۱۵ شهریور بدون هیچ مشکلی مدارس را بازگشایی کند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان اصفهان افزود: در کمتر از ۲۰ روز دو جلسه شورای آموزش و پرورش استان برگزار شده که باید از استاندار اصفهان به دلیل توجه به تعلیم، تربیت تشکر کنم، در آیین بزرگداشت یکصدمین سال تاسیس اداره کل آموزش و پرورش استان، استاندار به اهمیت آموزش و پرورش اشاره کرد.

وی خاطر نشان کرد: یکی از شرکای خوب آموزش و پرورش اداره کل اوقاف استان اصفهان است که منظور تعامل و همراهی بیشتر تفاهم‌نامه‌ای با این اداره منعقد می‌کنیم، ضمن این‌که از شهرداری اصفهان هم به منظور تعامل خوبی که با دستگاه آموزش و پرورش دارد.

دانش‌آموزان از شبکه شاد و صدا و سیما مورد آموزش قرار گیرند

عباس رضایی، استاندار اصفهان در ادامه جلسه با بیان این‌که بهتر است از خرد جمعی برای تصمیم‌گیری در شورا استفاده کنیم و به فکر آینده دانش‌آموزان باشیم، گفت: بدنه کارشناسی اداره کل آموزش و پرورش استان در بحث بازگشایی مدارس بسیار قوی عمل کرده و باید قدردان زحمات همه کارکنان آموزش و پرورش استان باشیم چرا که تلاش‌های بسیاری در این مدت انجام دادند و عشق و علاقه آن‌ها را بارها و بارها مشاهده کرده‌ام.

وی افزود: بهتر است برای بازگشایی مدارس به گونه‌ای برنامه‌ریزی کنیم که اختیار تغییر شرایط را داشته باشیم و آموزش و پرورش استان با تشکیل جلسه‌ای فوری به جمع‌بندی مناسبی در خصوص شرایط بازگشایی مدارس برسد تا بتوانیم خروجی جلسه را حتی به وزارتخانه برای اجرا در سطح کشور انتقال دهیم.

رضایی بیان کرد: اگر بتوانیم مبنای آموزش دانش‌آموزان را فضای مجازی و شبکه‌های صدا و سیما قرار دهیم، درصد بیشتری از دانش‌آموزان را برای آموزش تحت پوشش قرار داده‌ایم چرا که بسیاری از دانش‌آموزان تلفن همراه مناسب برای ورود به فضای مجازی ندارند و بهتر است سعی کنیم تا جایی که امکان دارد دانش‌آموزان از شبکه شاد و صدا و سیما مورد آموزش قرار گیرند.

به سلامت دانش‌آموزان و فرهنگیان نباید صدمه‌‌ای وارد شود

امیرحسین بانکی‌پورفرد نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی در ادامه جلسه عنوان کرد: دغدغه و نگرانی‌های خانواده‌ها و متولیان و دلسوزان آموزش و پرورش به ما منتقل شده، امیدواریم به نحوی برنامه‌ریزی شود تا به سلامت دانش‌آموزان و فرهنگیان لطمه‌ای وارد نشود و ریزشی در تعداد دانش‌آموزان نداشته باشیم.

وی با ارائه پیشنهادی برای بازگشایی مدارس خاطرنشان کرد: اگر برنامه آموزشی به صورت شفاف ارائه شود می‌توانیم در اصفهان الگویی ترسیم کنیم و به آینده روشن آن امیدوار باشیم، ضمن این‎که برنامه ساده نظام‌مند و شفاف می‌تواند شرایط را برای خانواده‌ها و دانش‌آموزان در مسیر مثبت قرار دهد.

تجهیز مدارس باید بهتر از سال‌های گذشته باشد

عباس مقتدایی، نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی  نیز در این جلسه با بیان این‌که این روزها خانواده‌ها تلفیقی از دل نگرانی بابت سلامت دانش‌آموزان و فرزندان خود و نیز دغدغه چگونگی ادامه فرآیند تحصیل آن‌ها را دارند، گفت: لازم است در فرصت باقی‌مانده، تدابیر لازم از سوی مجموعه آموزش و پرورش در تعامل با سایر نهادها و دستگاه‌ها برای برطرف کردن این دغدغه‌ها اندیشیده شود.

وی با تأکید بر این‌که لازم است ضمن تعامل با انجمن‌های اولیا و مربیان مدارس و برگزاری جلسات حتی پیش از آغاز سال تحصیلی زمینه آگاه‌سازی والدین و اطمینان خاطر آن‌ها فراهم شود، افزود: مردم درخصوص تحصیل فرزندان خود دغدغه‌هایی دارند که باید به آن‌ها توجه شود، تجهیز مدارس باید بهتر از سال‌های گذشته باشد و از همین رو در صحبتی که با مدیرکل نوسازی مدارس کشور داشتم قرار شد همکاری‌های بیشتری با ما داشته باشند.

مقتدایی عنوان کرد: برای حل معضلات پیش روی آموزش و پرورش در امر بازگشایی مدارس، باید از ظرفیت صدا و سیما نیز استفاده شود تا ارتباط خوبی میان نخبگان و کارشناسان امر با مردم ایجاد شده و اطلاعات کافی در اختیار مردم گذاشته شود.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: روند بسیار خوبی در آموزش و پرورش استان اصفهان طی شده و مشخص است که این عزیزان شوق ذوق بسیاری برای خدمت‌رسانی دارند، همچنین به استاندار اصفهان پیشنهاد می‌کنم موضوع آموزش و پرورش را یکی از موضوع های کلیدی و زیربنایی استان قرار دهند.

در  بازگشایی مدارس باید سلامت دانش‌آموزان در اولویت قرار گیرد

آیت‌الله سیدیوسف طباطبایی‌نژاد، امام جمعه اصفهان در ادامه این جلسه با گرامی‌داشت ایام سوگواری سرور و سالار شهیدان، اظهار داشت: هر چه بیشتر به بیان معارف حسینی و عظمت قیام حضرت سیدالشهدا(ع) به ویژه برای نسل جوان پرداخته شود، گام‌هایی ارزشمند برای ارتقای سطح دانش، بینش و بصیرت جامعه برداشته شده است.

وی با اشاره به برگزاری مراسم ایام محرم با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در برگزاری مراسم عزاداری عنوان کرد: لازم است دستورالعمل‌های بهداشتی با دقت هر چه تمام رعایت شده و تا حد امکان از شیوع این بیماری جلوگیری شود و این مساله در این ایام به نحو مطلوب رعایت شده است.

طباطبایی‌نژاد با اشاره به مساله بازگشایی مدارس در سال تحصیلی جدید خاطرنشان کرد: همانند سایر موضوعات، در مساله بازگشایی مدارس نیز باید سلامت دانش‌آموزان در اولویت قرار گیرد که این مهم با تلاش مجموعه آموزش و پرورش محقق خواهد شد.

یکصد و چهل و سومین جلسه شورای آموزش و پرورش استان اصفهان با حضور امام جمعه اصفهان و نماینده ولی فقیه در استان، استاندار اصفهان، نمایندگان مجلس شورای اسلامی، مدیرکل آموزش و پرورش استان، فرماندار شهرستان، رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان، قائم مقام صدا و سیمای مرکز استان، معاون دانشگاه علوم پزشکی استان و سایر اعضای شورا برگزار شد.

در این جلسه که در سالن نقش جهان مرکز آموزشی رفاهی فرهنگیان شماره ۳ شهر اصفهان برگزار شد، پیرامون موضوعاتی نظیر برنامه‌ریزی برای بازگشایی مدارس در سال تحصیلی جدید با توجه به وضعیت موجود ناشی از شیوع بیماری کرونا در شهرستان‌ها و مناطق استان اصفهان بحث و تبادل نظر انجام شد.

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.