سرویس: غیر تولیدی ۰۸:۱۷ - یکشنبه ۰۲ شهریور ۱۳۹۹

نگاه ویژه به بندر خشک و بارانداز منطقه شرق اصفهان/ ظرفیت پذیرش ۱۰هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری در سال

نماینده مردم اصفهان در مجلس با اشاره به ظرفیت سرمایه‌گذاری و اشتغال بندر خشک و بارانداز منطقه شرق اصفهان و سجزی گفت: اصفهان می‌تواند با توجه به اینکه در چهارراه کشوری قرار دارد به عنوان یک جایگاه ویژه در نظر گرفته شود.

به گزارش اصفهان شرق؛ مهدی طغیانی در رابطه با مسئله سرمایه‌گذاری در اصفهان اظهار داشت: یکی از اولویت‌های مهم پیگیری نمایندگان مجمع انقلاب بحث سرمایه‌گذاری در اصفهان است و از نظر بنده، ما سالیانه به حداقل 10هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری در اصفهان نیاز داریم که بتوانیم آن‌ را جایگزین سرمایه‌گذاری مورد استهلاک در اصفهان بکنیم.

وی افزود: متاسفانه موضوع بیکاری در اصفهان از متوسط کشوری بالاتر بوده و ازطرفی جایگاه اصفهان در حوزه‌های صنعت، اقتصاد و اشتغال در سال‌های اخیر در حد مطلوب رشد نکرده و طرح جدی در این رابطه نداشته‌ایم درصورتیکه امکان پیگیری این موضوعات با لحاظ مسائل زیست‌محیطی و آب در فضاهای خیلی جدی وجود داشته‌است.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی با بیان بعضی طرح‌های مدنظر جهت ایجاد اشتغال در اصفهان تصریح کرد: طرح‌ها و برنامه‌های خوبی برای ایجاد اشتغال در استان اصفهان وجود داشته ولی متاسفانه بنابه دلایلی اجرایی نشده‌است اما در روزهای اخیر جلساتی مبنی بر اجرای یکی از این طرح‌ها در شرق اصفهان برگزار شده‌ است که برآورد ما برای این طرح ایجاد حداقل 2 هزار اشتغال است.

وی با اشاره به مقدار سرمایه‌گذاری موردنیاز اصفهان عنوان کرد: باتوجه به اینکه سالیانه نیاز به حداقل 10 هزار میلیارد تومان سرمایه در اصفهان هست، این مقدار در طول دوره یازدهم مجلس حدود 40 هزار میلیارد تومان است که تقریبا برابر با کل بودجه عمرانی تخصیص یافته‌شده کل کشور است اما منابع اصفهان ظرفیت این سرمایه‌گذاری را ایجاد می‌کند به‌شرط اینکه از استان خارج نشده و به نقاط صحیحی هدایت شوند.

طغیانی با اشاره به ظرفیت سرمایه‌گذاری و اشتغال بندر خشک و بارانداز منطقه شرق اصفهان و سجزی گفت: باری که در بنادر متوقف است می ‌تواند در مرکز کشور و با نظارت گمرک متوقف شود. اصفهان می‌تواند با توجه به اینکه در چهارراه کشوری که قرار دارد در حمل و نقل زمینی، هوایی، ریلی به عنوان یک جایگاه ویژه در این نقطه در نظر گرفته شود.

وی تصریح کرد: زمین آن فراهم است و هم نزدیک به ریل و فرودگاه و هم نزدیک حمل و نقل زمینی است، از طرفی هم نه نیاز به آب زیاد دارد و نه از لحاظ زیست محیطی مشکل ساز است و از نظر اقلیمی یک طرح مناسب و قابل اجراست که برآورد ما با عملی شدن این طرح ایجاد حداقل2 هزار اشتغال است.

انتهای پیام/تسنیم

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.