سرویس: اجتماعی ۱۲:۲۹ - سه شنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۹

کاسه زیر نیم کاسه کلاغ نیوزها درباره خبر تجمع روز گذشته آتش نشانان در اصفهان / اصل ماجرا چه بود؟

روز گذشته خبری مبنی بر اعتصاب و اعتراض آتش نشانان اصفهان در رسانه های بیگانه و خارجی منتشر شد. امّا اصل ماجرا چه بود؟

به گزارش اصفهان شرق؛ روز گذشته در کانال های تلگرامی و برخی از رسانه های معاند خارجی یا اصطلاحاً کلاغ نیوزها فیلمی با عنوان تجمع و اعتصاب پرسنل سازمان آتش نشانی اصفهان منتشر شد. رسانه های خارجی مانند بی بی سی این را اعتراض صنفی گسترده با هدف مطالبات مالی عقب افتاده و … معرفی کردند. از آن جایی که این رسانه ها در پوشش اخبار به خصوص چنین اخباری، کاسه ای زیر نیم کاسه خود دارند،  موضوع از طریق مسئولان استانی پیگیری شد. محسن گلابی در تشریح ماجرای این خبر در گفتگو با صاحب نیوز بیان کرد:امروز هیچ مشکل خاصی در سازمان آتش نشانی رخ نداد.

مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداري اصفهان ادامه داد: تمامی حقوق و مزایای پرسنل سازمان آتش نشانی سر موعد پرداخت شده و هیچ بدهی در این زمینه به پرسنل نداریم.

وی افزود: امروز هیچ تجمع اعتراضی رخ نداد، بلکه برخی از پرسنل برای بیان برخی از صحبت های خود دور هم جمع شدند اما به یک باره برخی از رسانه های معاند این را یک تجمع اعتراضی و صنفی معرفی کردند که اصلاً چنین چیزی صحت نداشت.

گلابی خاطر نشان کرد: برخی از پرسنل معتقد هستند که میزان حقوق آن ها با سختی شغلی که دارند متناسب نیست و از طرفی هم حدود ۱۴۰ نفر از پرسنل ما با شرکت ها قرارداد دارند و تبدیل وضعیت نشده اند؛ تبدیل وضعیت نیروهای شرکتی منوط به مجوزهای لازم از سازمان اداری و استخدامی کشور و قوانینی از سوی مجلس است.

وی تصریح کرد: پرسنل برای انتقال این مطالب به سازمان آمده بودند و اساس اخبار منتشر شده از رسانه های معاند کذب است.

گلابی گفت: رسالت آتش نشانان به نوعی بود که هیچ وقت به دنبال اعتصاب یا اخلال در ماموریت ها نبودند و به علت شغل مهم و شریف آن ها، همیشه در جامعه از جایگاه اجتماعی خوبی برخوردار هستند.
مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداري اصفهان ادامه داد: صحبت های امروز پرسنل آتش نشانی بسیار مودبانه و آرام بود و صرفا خواسته ها و مشکلات خود را منتقل کردند؛ ما هم دنبال هستیم تا مشکلات این قشر شریف را حل کنیم.

دغدغه اصلی آتش نشانان حفظ جان مردم است

فرهاد کاوه آهنگران هم در این رابطه در گفت و گو با خبرنگار صاحب نیوز  اظهار کرد: آتش نشانان کلانشهر اصفهان امروز به دنبال ملاقات‌ با مدیرعامل و طرح یک سری مسائل بودند

سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اصفهان گفت: دغدغه اصلی آتش نشانان حفظ جان مردم است که تحت هیچ شرایطی لطمه ای با کار آتش نشانان وارد نمی شود.

وی افزود: بالاخره در هر شهری یک سری دغدغه هایی وجود دارد و آتش نشانان اصفهانی هم دغدغه هایی دارند، یک سری درخواست از مسئولان داشتند که مسئله و مورد خاصی نبود و به صورت مسالمت آمیز و در جلسه خودمانی مطرح شد.

کاوه آهنگران تصریح کرد: دغدغه مدیرعامل و مسئولان شهرداری معیشیت کارکنان است.

وی با توضیح اینکه با توجه به تورم ایجاد شده افزایش حقوق نسبت به تورم امکان پذیر نیست، خاطر نشان کرد: ما کارمند هستیم و مانند دیگر کارمندان حقوق میگیریم و نسبت به تورم نمی شود حقوق را چهار برابر کرد.

وی بیان کرد: جمع امروز در آتش نشانی اصفهان خودمانی بود که آتش نشانان در ساعت اداری و با لباس رسمی آتش نشانی با مسئولان ملاقات داشتند؛ آتش نشانان جان خود را در راه مردم می دهند و هیچ انتظار مالی هم ندارند، در اولین فرصت مسائل موجود حل می شود.

کاوه آهنگران در پایان با اشاره به بحث های مطرح شده در فضای مجازی اظهار کرد: برخی رسانه ها به دنبال سو استفاده هستند.

رویکرد این رسانه ها در خبرسازی از ایران درحالی است که این رسانه ها در قبال مشکلاتی که در لندن در بیخ گوش آن ها به واسطه مدیریت ضعیف مدیران این شهر در کنترل کرونا در حال رخ دادن است و یا سوختن ناو جنگی ناوشکن امریکایی بونهام ریچارد که همچنان درحال سوختن است و کسی موفق به خاموش کردن آن نشده است با رویکرد بایکوت خبری عبور می کنند و هیچ واکنشی نشان نمی دهند.

انتهای پیام/ صاحب نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.