سرویس: اجتماعی ۲۱:۲۳ - پنجشنبه ۰۵ تیر ۱۳۹۹

روند ابتلا به کرونا در اصفهان صعودی است/ مردم بیماری را جدی بگیرند

به گزارش اصفهان شرق؛ آرش نجیمی با اشاره به وضعیت شیوع بیماری کرونا در اصفهان، اظهار داشت: تقریبا از یک هفته گذشته موارد بستری افزایش یافته است. وی افزود: قبل از آن تعداد بیمارستان‌های مربوط به پذیرش بیماران کرونایی کاهش داده شده بود و بیمارستان‌های غرضی و عیسی بن مریم از لیست پذیرش مبتلایان جدید کرونا […]

به گزارش اصفهان شرق؛ آرش نجیمی با اشاره به وضعیت شیوع بیماری کرونا در اصفهان، اظهار داشت: تقریبا از یک هفته گذشته موارد بستری افزایش یافته است.

وی افزود: قبل از آن تعداد بیمارستان‌های مربوط به پذیرش بیماران کرونایی کاهش داده شده بود و بیمارستان‌های غرضی و عیسی بن مریم از لیست پذیرش مبتلایان جدید کرونا خارج شده بودند.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با بیان اینکه وضعیت کرونا در اصفهان تا یک هفته قبل رو به بهبود بود، گفت: ظرفیت بیمارستان‌های خورشید و امین هم نسبت به بیماران کرونایی کم شده بود و مقداری خدمات معمول را ارائه می‌دادند.

وی تصریح کرد: تا هفته گذشته همچنان کاهش پذیرش را داشتیم و وضعیت به گونه‌ای که بود که امید داشتیم کاهش ظرفیت بیماران کووید 19 بیشتر شود و بیمارستان‌ها به روال عادی برگردند.

نجیمی ادامه داد: متاسفانه از هفته پیش تعداد موارد بستری افزایش پیدا کرده و ما ناگزیر شدیم ظرفیت‌های بیشتری به بیماران کرونایی اختصاص بدهیم.

وی با اشاره به پر شدن ظرفیت‌های قبلی بیمارستان‌های اختصاص داده شده به بیماران مبتلا به کووید 19، اظهار داشت: لازم است مجدد فعالیت معمول بیمارستان‌هایی که مربوط به کووید 19 بوده را تعطیل کنیم و بیمارستان‌های مرجع را با کل ظرفیت در اختیار بیماران قرار دهیم.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان خاطرنشان کرد: احتمال دارد که در صورت افزایش شیب ابتلا یک یا دو بیمارستان جدید را به طور کامل به چرخه اضافه کنیم و کاملا با تمام ظرفیت خدمت رسانی کنند.

وی افزود: در روزهای گذشته به غیر از افزایش بیماران بستری، آمار بیماران سرپایی هم روند افزایشی داشته و حتی موارد حاد هم متاسفانه بیشتر شده است.

نجیمی با بیان میزان  آمار بستری بیماران کرونایی در بیمارستان‌ها، گفت: 518 بیمار در حال حاضر بستری هستند که 122 نفر حال وخیم تری دارند که متاسفانه این تعداد رو به افزایش است و روند مناسبی نیست.

وی ادامه داد: تصورات اشتباهی مبنی بر نقش گرما در کاهش انتشار ویروس کرونا بین مردم وجود دارد که باعث بروز آمار افزایشی ابتلا شد و همچنین رها کردن بیماری و کاهش رعایت نکات بهداشتی تاثیر به‌سزایی در افزایش آمار داشت، به طوری که چند گام به کنترل بیماری مانده بود که با این مساله ما را از کنترل بیماری و کاهش موارد ابتلا دور کرد.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان تصریح کرد: ممکن است تا هفته آینده وضعیت مشابه ابتدای اپیدمی شاید هم به مراتب بدتر پیدا کنیم.

وی با اشاره به هشدار به مردم نسبت به افزایش ابتلا، اظهار داشت: اگر مردم بیماری را جدی نگیرند و مسائل بهداشتی را رعایت نکنند ما را به وضعیتی می‌رساند که تا هفته آینده در پذیرش بیماران و اختصاص ظرفیت به بیماران کرونایی تجدید نظر کنیم و به دنبال این تجدید نظر و افزایش آمار در سیاست‌های استانی تغییراتی صورت بگیرد.

نجیمی در واکنش به خبری مبنی بر پر شدن ظرفیت همه بیمارستان‌های اصفهان خاطرنشان کرد: ظرفیت همه بیمارستان‌ها پر نیست، بلکه ظرفیت اختصاص یافته به بیماران کووید 19 در بیمارستان‌ها پر شده، اما با روند افزایشی مجبوریم ظرفیت‌ها را افزایش بدهیم.

انتهای پیام/

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.