سرویس: اخبار شهرستان ۱۰:۲۶ - سه شنبه ۰۳ تیر ۱۳۹۹

در شورای زکات جرقویه علیا مطرح شد؛

احیای فرهنگ زکات، محرومیت زدایی، عمران و آبادانی مناطق محروم از اهداف شورای زکات است

مسئول شورای زکات شهرستان اصفهان گفت: همه باید در احیای فرهنگ زکات و آشنا کردن مردم به وظایف شرعی تلاش کنند.

به گزارش اصفهان شرق؛ جلسه شورای زکات با حضور مسئول شورای زکات شهرستان اصفهان و مسئولین محلی در بخشداری جرقویه علیا برگزار شد در این جلسه ابتدا بخشدار جرقویه علیا در خصوص فریضه زکات و اهمیت آن در دین مبین اسلام گفت: موضوع پرداخت زکات که در دین مبین اسلام به همراه نماز آمده است همواره انبیاء و اولیاء الهی بر دعوت مردم بر این سنت الهی توصیه و تاکید فراوان نموده اند از اهمیت ویژه ای برخوردار است و بیانگر ضرورت پرداختن به این امر بسیار مهم می باشد.

در ادامه حجت السلام موذنی مسئول شورای زکات شهرستان اصفهان با اشاره به موضوع زکات و اهمیت آن در دین اسلام از مسئولین محلی خواست تا در خصوص احیای فرهنگ زکات در منطقه تلاش کنند.

وی در ادامه با اشاره به منابع موجود در منطقه از جمله معادن سنگ و ماسه و …. از دهیاران و اعضای شوراهای اسلامی خواست با صاحبان معادن گفتگو کنند و در خصوص موضوع زکات ا این فراد را توجیه کنند تا بتوان با دریافت مبلغی تحت عنوان زکات بتوان در رفع محرومیت منطقه گامی برداشت.

موذنی در ادامه با اشاره به بودجه کمیته امداد جهت کمک به فقرا افزود: هر چه مبلغ جمع آوری شده توسط شورای زکات در منطقه بیشتر باشد دولت نیز به همان مقدار هم افزایی را لحاظ می کند پس شما باید با ایجاد فرهنگ زکات در منطقه مبالغ بیشتری را جمع آوری کنید تا هم افزایی دولت نیز افزایش یابد.

محمد رضا شمسایی رئیس کمیته امداد جرقویه علیا نیز در خصوص عملکرد این نهاد در موضوع زکات سخنانی بیان کرد و از مسئولین مربوطه خواست تا مصوبات شورای زکات را به صورت عملی در جامعه نمایان کنند.

در ادامه حضار نقطه نظرات خود را ارائه نمودند.

انتهای پیام/صادقی

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.