سرویس: دسته‌بندی نشده ۲۳:۲۹ - شنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۲

کشتی فرنگی قهرمانی جهان - مجارستان؛

نخستین طلای ایران بر سینه نعمت‌پور درخشید

فرنگی‌کار وزن ۸۴ کیلوگرم تیم ایران با غلبه بر سامان طهماسبی کشتی‌گیر ایرانی‌الاصل کشور آذربایجان به عنوان قهرمانی رقابتهای کشتی فرنگی قهرمانی جهان – ۲۰۱۳ بوداپست دست یافت. این نخستین مدال طلا و اولین مدال کاروان کشتی فرنگی ایران در این رقابتها بود.

IMG23224587

به گزارش اصفهان شرق، در ادامه دومین روز از پنجاه و سومین دوره رقابتهای کشتی فرنگی قهرمانی جهان ۲۰۱۳ بوداپست مجارستان شنبه شب، طالب نعمت‌پور و سامان طهماسبی کشتی‌گیر ایرانی‌الاصل کشور آذربایجان در فینال وزن ۸۴ کیلوگرم به مصاف همدیگر رفتند که طالب نعمت‌پور با ارائه یک کشتی زیبا، با نتیجه ۵ بر ۳ حریف خود را شکست داد و عنوان قهرمانی جهان را از آن خود کرد.

نعمت‌پور پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم برابر “الکساندر بارازون” از ونزوئلا به پیروزی ۸ بر صفر دست یافت. او در دور سوم “جاوید حمزاتائو” بلاروسی را با نتیجه ۶ بر صفر شکست داد و در دیدار یک‌چهارم نهایی “نورسلطان تورسینوف” از قزاقستان را با نتیجه ۸ بر صفر مغلوب کرد. وی در دیدار نیمه نهایی هم “جانیکوفسکی” دارنده مدال برنز المپیک لندن از لهستان را با نتیجه ۵ بر ۲ مغلوب کرد و به دیدار نهایی راه یافت.

مهدی علیاری در وزن ۹۶ کیلوگرم که شانس کسب مدال برنز در گروه بازنده‌ها را بدست آورده است، امشب برای کسب عنوان سوم این رقابتها رودروی “بالاز کیس” از مجارستان قرار می‌گیرد.

رقابتهای مدعیان اوزان ۶۰، ‌۸۴ و ۹۶ کیلوگرم کشتی فرنگی قهرمانی جهان امروز شنبه در بوداپست مجارستان به پایان می‌رسد.

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.