سرویس: اجتماعی ۱۱:۱۱ - سه شنبه ۲۰ خرداد ۱۳۹۹

غیزانیه‌هایی در استان اصفهان/ محرومیت 308 روستای استان از آب شرب پایدار

مدیرعامل شرکت آبفا استان اصفهان گفت: آبرسانی به صورت سیار در روستاهای ۲۲ شهرستان، انجام می‌گیرد و منابع محدود منجر شده که آب شرب برخی از روستاها به صورت سیار تامین شود، این در حالیست که درصدد هستیم با راه اندازی مجتمع‌های آبرسانی در نقاط مختلف استان بستر تامین پایدار آب شرب همه روستائیان مهیا شود.

به گزارش اصفهان شرق؛ به نقل از روابط عمومی آبفای استان اصفهان، هاشم امینی با بیان اینکه آبرسانی به صورت سیار در روستاهای ۲۲ شهرستان، انجام می‌گیرد اعلام کرد: منابع محدود منجر شده که آب شرب برخی از روستاها به صورت سیار تامین شود، این در حالیست که درصدد هستیم با راه اندازی مجتمع‌های آبرسانی در نقاط مختلف استان بستر تامین پایدار آب شرب همه روستائیان مهیا شود.

مدیرعامل شرکت آبفا استان اصفهان با تاکید بر تامین پایدار آب شرب روستائیان خاطر نشان کرد: هم اکنون بیش از۹۲۷ روستا تحت پوشش شرکت آبفا استان اصفهان قرار دارد که از این رقم ۳۰۰ روستا تحت پوشش طرح آبرسانی اصفهان بزرگ قرار گرفته و آب شرب بیش از ۶۲۷ روستا از طریق  منابع داخلی که در مجموع شامل ۵۳۵ فقره چاه ،۷۷ چشمه و۳۵ قنات می باشد، تامین می‌شود.

وی با اشاره به اقلیم آب و هوایی شرق استان تصریح کرد: منابع آبی بسیار محدود در شرق استان موجب شده است که آب شرب ۷۴ روستا در اردستان و ۸۷ روستا در نایین به صورت سیار تامین گردد.

امینی احداث مجتمع‌های آبرسانی را یکی از راه‌های تامین پایدار آب شرب روستائیان برشمرد و خاطرنشان ساخت: مطالعه و اجرای  مجتمع آبرسانی کوهستان بهارستان با ۱۸ روستا، مجتمع آبرسانی لای سیاه با ۵۱ روستا در نایین، مجتمع آبرسانی برزاوند با ۱۸ روستا، مجتمع همبرات با  ۲۶ روستا در اردستان، مجتمع آبرسانی کوهپایه با ۲۹ روستا، مجتمع وردشت سمیرم با ۵۲ روستا ، مجتمع آبرسانی ۱۰ روستایی نخلستان خور و مجتمع آبرسانی ۶۰ روستایی چشمه لنگان غرب استان و مجتمع آبرسانی ۵ روستایی  علی عرب در چادگان با هدف تامین پایدار آب شرب روستاییان در دستور کار قرار دارد.

مدیرعامل شرکت آبفا استان اصفهان در پایان خاطر نشان ساخت: در روستاهای استان ۸۴۶ مخزن با ظرفیت ۱۲۸ هزار و ۷۵۶ مترمکعب جهت تامین آب شرب روستاییان احداث گردیده و هم اکنون ۲۳۱ هزار و ۵۰۰ انشعاب آب  به مشترکین در روستاها واگذار شده است.

انتهای پیام/

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.