سرویس: غیر تولیدی ۱۲:۱۲ - دوشنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۹

انتقاد موسوی‌لارگانی از گزارش لاریجانی درباره عملکرد مجلس دهم /

‌خروجی ۱۰۰۰۰ تذکر ‌برای کشور چه بود؟

نماینده مردم فلاورجان در مجلس شورای اسلامی گفت: تنها تذکر دادن بدون هیچ خروجی در واقع صرف وقت و هزینه مجلس برای خواندن تذکر است که نتیجه و حاصل آن برای کمک به حل مشکلات جامعه باید مشخص شود.

به گزارش اصفهان شرق؛ حجت‌الاسلام سید‌ناصر موسوی‌لارگانی با اشاره به دو وظیفه قانون‌گذاری و نظارت بر اجرای قوانین مجلس شورای اسلامی‌ اظهار داشت: با اینکه در گزارش رئیس مجلس دهم گفته شد نظارت قوی بوده و 10 هزار تذکر به مسئولان اجرایی داده شده اما سئوال اصلی این است که خروجی این 10 هزار تذکر چه بوده و چه نتیجه‌ای برای کشور داشته است؟

وی افزود: اگر قرار به تذکر دادن بدون هیچ خروجی باشد در واقع روزانه حداقل نیم ساعت از وقت مجلس را صرف تذکر خواندن کردیم و تنها هزینه سنگین برای چاپ و ارسال شده است، یا سوال از وزرا و حتی رأی منفی نمایندگان به 4 سئوال از رئیس جمهور چه ثمره‌ای داشته است؟

نماینده مردم فلاورجان در مجلس شورای اسلامی معتقد است که باید قانونی در مجلس تصویب شود که گره‌گشای مشکلات جامعه باشد نه اینکه برای افزایش حجم قوانین نمایندگان طرح بدهند و یا دولت لوایحی را ارائه کند که به آنها عمل نشود.

وی با مثالی تصریح کرد: 5 سال گذشته قانونی مصوب شد که بانک‌ها موظف شوند تا بنگاه‌داری را کنار بگذارند اما اکنون به آن عمل نشده که وظیفه مجلس پیگیری و نظارت بر اجرای آن است.

موسوی لارگانی یادآور شد: بنابراین مجلس یازدهم با وجود نیروهای ارزشی و انقلابی باید برای این دو موضوع تلاش کند که یک قانون جامع، کامل و مانع از شائبه‌ها را تصویب کنند تا برای مردم و کشور نتیجه داشته باشد.

انتهای پیام/16تسنیم

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.