سرویس: غیر تولیدی ۰۸:۳۷ - دوشنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۹

نصب دستگاه‌های ضدعفونی‌کننده در بناهای تاریخی اصفهان

مدیرکل میراث فرهنگی،گردشگری و صنایع دستی استان اصفهان از نصب دستگاه‌های جدید بهداشتی جهت سلامت گردشگران در بناهای تاریخی اصفهان خبر داد.

به گزارش اصفهان شرق؛  به نقل از روابط عمومی اداره‌کل میراث فرهنگی،گردشگری و صنایع دستی استان اصفهان، فریدون اله‌یاری اظهار داشت: با توجه به مصوبات ستاد مبارزه با بیماری کرونا و همچنین دستورالعمل‌های ابلاغی از سوی وزارت میراث فرهنگی،گردشگری و صنایع دستی، بناهای تاریخی و جاذبه‌های گردشگری استان اصفهان، پس از قریب به دو ماه تعطیلی به صورت رسمی  از ایام تعطیلات عید سعید فطر بازگشایی شد.

مدیرکل میراث فرهنگی،گردشگری و صنایع دستی استان اصفهان در خصوص رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی همزمان با بازگشایی این مجموعه اظهار داشت : در طی دو ماه تعطیلی مجموعه‌های تاریخی وگردشگری استان ،این مجموعه‌ها در طی 3 نوبت ضدعفونی شد؛ با این وصف با حضور کارکنان در این مجموعه‌ها دستور العمل‌های بهداشتی مصوب ستاد مبارزه با بیماری کرونا نیز در این مجموعه‌ها به صورت روزانه اجرا می‌شود.

وی با اشاره به بازگشایی بناهای تاریخی ومجموعه‌های گردشگری استان و اجرای طرح‌های سلامت در این بناها اظهار داشت: مطابق با دستور العمل‌های بهداشتی، بناهای تاریخی استان از منظر بازدید گردشگران به دو بخش بناهای با محیط سرپوشیده و بناهای با محوطه باز تقسیم شده ، با این وصف نحوه توزیع گردشگران در این مجموعه‌ها متفاوت صورت می‌گیرد.

اله‌یاری با اشاره به تمهیدات صورت گرفته در ورودی بناهای تاریخی نیز اظهار داشت: با توجه به برنامه‌ریزی‌های به عمل آمده، ورود گردشگران  به بناهای با محیط سر بسته  محدودتر صورت گرفته و در صورت تجمع گردشگران در این فضاها، گردشگران به بناهای با فضای باز هدایت می‌شوند؛ در عین حال  در ورودی بناهای تاریخی، غرفه‌های ارائه محصولات بهداشتی نیز دایر شده است.

مدیرکل میراث فرهنگی،گردشگری و صنایع دستی استان اصفهان همچنین به آخرین تمهیدات اندیشیده شده در بناهای تاریخی اصفهان در راستای حفظ سلامت گردشگران اشاره کرد و گفت: با توجه به برنامه‌ریزی‌های به عمل آمده، تعداد 20 عدد دستگاه ضدعفونی و وبهداشتی ویژه گردشگران که دارای کارکرد پدالی و بدون کاربرد دست است با هزینه‌ای بالغ بر 700 میلیون ریال خریداری و در ورودی بناهای تاریخی اصفهان جهت استفاده گردشگران نصب شده است.

انتهای پیام/

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.