سرویس: غیر تولیدی ۱۲:۲۸ - شنبه ۰۳ خرداد ۱۳۹۹

تندیس سردار شهید محمود شهبازی در اصفهان به مناسبت سوم خرداد رونمایی شد

به مناسبت سالروز فتح خرمشهر از تندیس سردار شهید محمود شهبازی در اصفهان رونمایی شد.

به گزارش اصفهان شرق؛ به مناسبت سالروز فتح خرمشهر از تندیس سردار شهید محمود شهبازی در دروازه تهران رونمایی شد. این رونمایی توسط برادر سردار شهید شهبازی و با حضور برخی از مسئولان و مردم برگزار شد.

امروز؛ به مناسبت سوم خرداد، سالروز فتح خرمشهر مراسم گلباران قبور شهدای عملیات بیت‌المقدس راس ساعت 9 در گلستان شهدا برگزار شد. پس از آن حرکت موتورسواران بسیجی به سمت میدان جمهوری اسلامی به منظور ادای احترام به تمثال شهید شهبازی برگزار شد.

این مراسم ابتدا در گلستان شهدا آغاز و پس از روایت‌گری یکی از رزمندگان، مزار شهدا گلباران شد.

موتورسواران خیابان‌ها را طی کردند تا به دروازه تهران رسیدند. در دروازه تهران از تندیس شهید شهبازی با حضور مسئولان و توسط برادر شهید محمود شهبازی رونمایی شد.

در این مراسم مردم، خانواده‌های شهدا و مسئولان حضور داشتند تا شاهد رونمایی از تندیس سردار شهید محمود شهبازی باشند.

سردار شهید حاج محمود شهبازی فرزند خانعلی به سال 1337 در شهر اصفهان، محله دستگرد به دنیا آمد. شهید شهبازی خواندن قرآن را نزد مادرش فرا گرفت و تحصیلات خود را در دبیرستان احمدیه و سپس حکیم سنایی به پایان برد. محمود در دوران دبیرستان با ماهیت رژیم پهلوی آشنا شد و از همان ابتدا به همراه دوستانش در تظاهرات شرکت می‌کرد.

وی از عناصر برجسته دانشجویان تسخیر لانه جاسوسی (سفارت آمریکا) و در سپاه پاسداران عضو دفتر هماهنگی امور استان‌های سپاه بود. با شروع جنگ تحمیلی به جبهه سر پل ذهاب رفت و دست‌اندرکار  شناسایی شد.

قبل از شروع عملیات فتح المبین به جبهه جنوب آمد و با پذیرفتن مسئولیت معاونت تیپ محمدرسول الله (ص) در هدایت عملیات این تیپ نقش مؤثری ایفا کرد. شهید شهبازی همراه احمد متوسلیان فرمانده لشکر محمد رسول الله(ص) و دیگر رزمندگان اسلام سهم گسترده‌ای در عملیات بیت المقدس برای باز پس گیری خرمشهر از دست قوای بعثی پس از 575 روز اشغال بر عهده داشتند.

انتهای پیام/تسنیم

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.