سرویس: غیر تولیدی ۰۹:۲۸ - سه شنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۹

مذاکره پایگاه‌های بسیج اصناف و مالکان واحدهای تجاری در اصفهان برای بخشش اجاره‌بها انجام شد

مسئول سازمان بسیج اصناف اصفهان گفت: مذاکراتی از طریق پایگاه‌های بسیج اصناف با مالکان مغازه‌ها و واحدهای تجاری برای بخشش قسمتی و یا کل مبلغ اجاره‌بها در چند ماه اخیر انجام شده است.

به گزارش اصفهان شرق؛ حمیدرضا امانی، درباره آخرین اقدامات بسیج اصناف اصفهان در راستای برگزاری رزمایش کمک مومنانه و مبارزه با کرونا اظهار داشت: اصناف و کسبه اصفهان به دلیل شیوع ویروس کرونا آسیب‌ها و ضررهای بسیار زیادی را متحمل شده و با تعطیلی چندین ماهه مغازه‌ها و کارگاه‌های خود مواجه بوده‌اند.

وی تصریح کرد: همچنین با توجه به مشکلات موجود، بیمه بیکاری به کارگران و کسبه‌ها پرداخت نشده است، اما با این وجود کمک‌های خیرانه خود را همچون سال‌های گذشته ادامه داده و به ندای رهبر خود لبیک گفتند و در رزمایش کمک مومنانه حضوری پرشور و مستمری داشته‌اند.

مسئول سازمان بسیج اصناف اصفهان خاطرنشان کرد: در این راستا بیش از 20 هزار بسته معیشتی در سراسر استان توسط بسیجیان اصناف و کسبه تهیه و در میان افراد نیازمند و همچنین افرادی که از بیماری کرونا آسیب دیده‌اند، توزیع شد.

وی درباره فعالیت سازمان بسیج اصناف اصفهان در راستای مبارزه با ویروس کرونا گفت: بسیجیان اصناف در ضد عفونی بازارها، تولید و توزیع ماسک و مواد ضد عفونی کننده و تهیه و توزیع بسته‌های بهداشتی در میان مردم و کسبه اقدامات موثری را انجام داده‌اند. به عنوان مثال بسیج اصناف شهرستان فلاورجان با توزیع 10 هزار ماسک در این شهرستان نقش بسزایی را در جلوگیری از شیوع و انتشار ویروس کرونا در این شهرستان داشت.

امانی درباره حمایت از اصناف و کسبه‌‌ای که با شیوع بیماری کرونا دچار آسیب و ضرر مالی شده‌اند، بیان کرد: یکی از وظایف و راهبردهای بسیج اصناف، پیگیری مطالبات و مشکلات کسبه و اصناف است. در راستای حمایت از کسبه‌ای که به واسطه شیوع کرونا دچار آسیب شده‌اند پیشنهادهای مختلفی از سوی ادارات و نهادهای مرتبط به دست ما رسید که در حال پیگیری نظرات مختلف هستیم.

وی ادامه داد: همچنین پیگیری‌های متعددی در رابطه با بخشش مالیاتی کسبه توسط سازمان بسیج اصناف کشور و استان اصفهان انجام شده است. در اقدامی دیگری مذاکراتی از طریق پایگاه‌های بسیج اصناف با مالکان مغازه‌ها و واحدهای تجاری برای بخشش قسمتی و یا کل مبلغ اجاره‌بها در چند ماه اخیر انجام شده است.

مسئول سازمان بسیج اصناف اصفهان در پایان گفت: در مرحله نخست رزمایش کمک مومنانه نیز بیش از 5 هزار بسته معیشتی برای نیروهای کارگری اصناف در نظر گرفته شد که در بین اتحادیه‌های مختلف اصناف اصفهان توزیع شد.

انتهای پیام/تسنیم

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.