سرویس: غیر تولیدی ۱۴:۱۸ - یکشنبه ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۹

شهرداری اصفهان تا 50 درصد به مستأجران تخفیف می‌دهد

شهردار اصفهان گفت: تصمیم گرفتیم تخفیف‌های چند ماهه و بر حسب شرایط تا ۵۰ درصد برای اماکنی که از شهرداری اجاره شده است در نظر بگیریم.

به گزارش اصفهان شرق؛ به نقل از اداره ارتباطات رسانه‌ای شهرداری اصفهان، قدرت‌اله نوروزی در ارتباط تلفنی با برنامه رادیویی «سلام اصفهان» با تبریک روز کارگر و معلم اظهار کرد: کارگران شهر اصفهان قهرمانان سلامت هستند و در خاموشی، خدمت کرده و شهر را در این شرایط ویژه نظافت می‌کنند. معلمان نیز در این روزها با وجود شرایط ویژه همچنان دلسوزانه به تعلیم و تربیت اهتمام دارند.

وی ادامه داد: کرونا بسیاری از بخش‌ها و درآمدهای شهرداری را تحت تأثیر قرار داده است چراکه شهرداری‌ها نهادی در کنار مردم هستند و زندگی مردم ارتباط مستقیم با وضعیت شهرداری‌ها دارد.

شهردار اصفهان تصریح کرد: اکنون در کل دنیا شهرداری‌ها در حوزه‌هایی که هزینه ثابت جاری وجود دارد دچار مشکل شده‌اند، درآمدها در این وضعیت دچار تزلزل شده است و اصفهان هم از این موضوع مستثنا نیست اما از همان روزهای آغازین ستاد اقتصاد کرونا را برای مدیریت موضوع تشکیل دادیم تا مردم از برقراری خدمات شهرداری اطمینان داشته باشند.

وی بیان کرد: با وجود مشکلات مالی که کرونا برای شهرداری ایجاد کرده است، در شهر اصفهان همه پروژه‌های عمرانی شهرداری فعال و سایر تعهدات شهرداری هم در حال انجام است که البته دشواری‌های زیادی دارد.

نوروزی افزود: برای اینکه مدیریت شهری در این فضا بهتر بتواند خدمات را تداوم بخشد به خلاقیت شهروندان نیاز داریم، به این خلاقیت چشم دوخته‌ایم و شنبه‌های خلاق را در این خصوص پایه‌ریزی کردیم.

وی گفت: امروز سومین هفته از شنبه‌های خلاق با موضوع راه‌حل‌های پیش رو در بحران کرونا برگزار می‌شود.

شهردار اصفهان همچنین اظهار کرد: تصمیم گرفتیم تخفیف‌های چند ماهه و بر حسب شرایط تا ۵۰ درصد برای اماکنی که از شهرداری اجاره شده است در نظر بگیریم و تمهیداتی هم برای پارکینگ‌ها و غرفه‌های مختلف که از شهرداری اجاره شده است، اندیشیده شده است، چراکه اجاره‌کنندگان در این مدت به خاطر تعطیلی‌ها نتوانستند بهره‌برداری لازم را داشته باشند.

وی با اشاره به اینکه در راستای دیپلماسی شهری هم مذاکرات را مجدداً آغاز کردیم و برای چند ابرپروژه شهری از جمله تراموا، خط دوم مترو، آزادسازی‌های جدید و توسعه سرمایه‌گذاری جلساتی را با مدیران عالی کشور داشتیم، گفت: در همین راستا نشست‌هایی با وزیر راه، فرمانده قرارگاه خاتم‌الانبیا، مدیرعامل مپنا و فرماندهان ارتش داشتیم که با هرکدام در موضوعات مربوطه مذاکراتی داشتیم و به نتایج خوبی رسیدیم.

نوروزی اظهار کرد: به محض کنترل کرونا و امکان تجمع مردم، هر هفته در مناطق ۱۵ گانه افتتاحیه‌هایی در شهر اصفهان خواهیم داشت.

انتهای پیام/

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.