سرویس: اجتماعی ۱۷:۰۱ - یکشنبه ۰۴ اسفند ۱۳۹۸

توضیحات رئیس دانشگاه علوم پزشکی درباره آخرین وضعیت «کرونا» در استان اصفهان

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گفت: علائم بیماری کرونا مانند بسیاری دیگر از ذات‌الریه‌هاست و بسیار به آن‌ها شبیه است و راه تشخیص آن نیز انجام یک آزمایش است که تا کنون ما مورد مثبتی از این آزمایش در استان اصفهان نداشتیم.

به گزارش اصفهان شرق؛ طاهره چنگیز با اشاره به آخرین وضعیت ویروس کرونا در استان اصفهان اظهار داشت: دانشگاه صراحتا اعلام کرده که در مورد آمار افراد مبتلا سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان این آمار را اعلام خواهد کرد و مرجع دیگری برای بیان این آمار معتبر نیست، امشب 5 مصاحبه با صدا و سیمای مرکز اصفهان در این باره داشتم و موردی در این باره برای نگرانی وجود ندارد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان ادامه داد: علائم بیماری کرونا مانند بسیاری دیگر از ذات‌الریه‌هاست و بسیار به آن‌ها شبیه است و راه تشخیص آن نیز انجام یک آزمایش است که تا کنون ما مورد مثبتی از این آزمایش در استان اصفهان نداشتیم؛ البته اطلاعات کاشان را ندارم ولی در سایر شهرستان‌های استان مورد مثبتی از کرونا نداشته‌ایم ولی به دلیل اینکه این یک بیماری ویروسی است و به همه جا سرایت پیدا می‌کند،  امکان ابتلادر روزهای آینده وجود دارد.

وی ادامه داد: جای نگرانی نیست و مردم اگر بهداشت دست را مراعات کنند و در اجتماعاتی که ضرورت ندارد به خصوص افرادی که علائم تنفسی دارند، ظاهر نشوند، این موضوع با گرم شدن هوا، همه‌گیری این بیماری پشت سر گذاشته خواهد شد.

چنگیز درپایان تصریح کرد: به تمامی رؤسای بیمارستان‌ها و شبکه‌های بهداشت و درمان شهرستان‌ها در استان بخشنامه کرده‌ایم که اطلاع‌رسانی صرفا توسط رئیس یا سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی انجام خواهد شد؛ ولی برخی از افراد ممکن است این بخشنامه‌ها را مطالعه نکرده یا غفلت کرده باشند.

انتهای پیام/فارس

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.