سرویس: غیر تولیدی ۰۹:۴۵ - یکشنبه ۲۰ بهمن ۱۳۹۸

۲ میلیارد تومان کمک برای سیل زدگان سیستان و بلوچستان جمع آوری شد

مردم اصفهان تا کنون بیش از ۲ میلیارد تومان به هم‌وطنان سیل زده خود در سیستان و بلوچستان کمک کرده‌اند.

به گزارش اصفهان شرق؛ از زمانی که خبر جاری شدن سیل در سیستان و بلوچستان به گوش رسید مردم از سراسر ایران برای کمک و یاری به هم‌وطنان خود آستین همت بالا زده و هر چه در توان داشتند انجام دادند. مردم اصفهان نیز که در کارهای خیر و پسندیده پیش قدم هستند کمک‌های نقدی و غیر نقدی خود را به نهادهای خدمت رسان تقدیم کرده تا آنان به دست صاحبان اصلی‌اش برسانند.

سیل بی خانمانی و از دست دادن را در پی دارد و هم‌وطنانی که دچار این فاجعه می‌شوند سختی‌های فراوانی نیز متحمل می‌شوند اما هم‌دردی و کمک هم‌نوعانشان می‌تواند مرحمی بر زخم‌هایشان باشد.

نیروهای امدادی و جهادی و ارگان‌های خدمت رسان با یاری مردم سیل زدگان را همراهی کردند و تا کنون کمک‌های خود را برای آنان ارسال کرده و این کمک‌ها همچنان ادامه دارد.

یکی ازنهادهایی که مردم کمک‌های خود را به وسیله آن به دست سیل زدگان می‌رسانند کمیته امداد امام خمینی (ره) اصفهان است. مردم نیکوکار اصفهان تا کنون بیش از 2 میلیارد تومان کمک نقدی خود را به کمیته امداد سپردند تا به دست مردم سیل زده سیستان و بلوچستان برسد.

کمک 2 میلیاردی مردم اصفهان به سیستان و بلوچستان

در این رابطه سرپرست کمیته امداد امام خمینی (ره) استان اصفهان نقش مردم استان در کمک به هموطنان آسیب دیده در بلایای طبیعی را همواره پر رنگ و موثر توصیف کرد که با وجود شرایط سخت اقتصادی همچنان ادامه دارد.

کریم زارع افزود: مردم اصفهان هم‌هموطنان سیل زده خود درسیستان و بلوچستان را فراموش نکردند و تاکنون بالغ بر 2 میلیارد تومان کمک برای ارسال به این مناطق در اختیار این نهاد قرار داده‌اند.

وی با بیان اینکه کمیته امداد امین مردم اصفهان و واسطه بسیاری از امور خیر و عام المنفعه است، خاطرنشان کرد: تا کنون 12 کامیون از کمک‌های جمع آوری شده به مناطق سیل زده ارسال شده است.

وی خاطر نشان کرد: بهار امسال نیز که استان های گلستان، لرستان و خوزستان درگیر سیل شدند؛ مردم اصفهان بیش از 19 میلیارد تومان کمک نقدی و غیر نقدی به این مناطق گسیل کردند.

بهترین کمک پرداخت وجوه نقد برای بازسازی واحدهای مسکونی است

سرپرست کمیته امداد استان اصفهان با تاکید بر اینکه توانمندسازی خانوارهای آسیب دیده از سیل بیش از هر چیز از مسیر ساخت واحدهای مسکونی مقاوم میگذرد، بیان کرد: بهترین کمک در شرایط کنونی پرداخت وجوه نقد است تا با استفاده از امکانات تجمیعی دیگر نهادها، ظرفیت های بیشتری برای ساخت منازل آسیب دیده فراهم شود.

همه ما مردم ایران در کنار هم‌وطنان سیل زده خود قرار داریم و هرکاری از دستانمان بربیاید بدون شک دریغ نخواهیم کرد، به پایان سال و آغاز یک سال دیگر نزدیک می‌شویم، هوای هم‌وطنان‌مان را مانند همیشه داشته باشیم، کمک‌های کوچک ما درکنار هم قرار می‌گیرد و برای ساخت و آبادی برخی ویرانی‌ها کمک بزرگی خواهد شد.

انتهای پیام/تسنیم

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.