سرویس: اخبار شهرستان ۱۱:۲۷ - دوشنبه ۰۷ بهمن ۱۳۹۸

در شورای زکات جرقویه علیا مطرح شد؛

نقش نهادینه سازی فرهنگ زکات در محرومیت زدایی جامعه

شورای زکات با حضور رئیس شورای زکات استان اصفهان، رئیس زکات شهرستان اصفهان، مدیریت کمیته امداد،دهیاران روستاهای منطقه جرقویه علیا و اعضای شورای زکات در بخشداری جرقویه علیا برگزار شد.

به گزارش خبرنگار اصفهان شرق، در این جلسه حجه السلام و المسلمین موذن رئیس ستاد زکات شهرستان اصفهان در سخنانی به بیان اهمیت فریضه زکات اشاره کرد و در خصوص اقدامات انجام شده در این شورا سخنانی بیان کرد.

در ادامه حجت الاسلام و الملسلمین رنجبر رییس ستاد  زکات استان اصفهان گفت:زکات بخاطر گره گشایی از کسی است که دچار مشکل شده است . مسئله زکات در جامعه ما غریب مانده است و هنوز هم جایگاه اصلی خود را در جامعه پیدا نکرده . وی افزود زکات باید هم پای نماز حرکت کند..

رئیس ستاد زکات استان در ادامه افزود:از جمله وظایف این شورا این است که ظرفیت های بالقوه را بالفعل کنند و در این راستا به شناسایی افراد متمول و شناسایی فقرای روستا بپردازند و امدادی کوچک در روستا راه اندازی کنند و همپنین وظیفه جمع آوری و هزینه کرد زکات با اعضای شورای زکات روستا خواهد بود.وی هدف از تشکیل شورای زکات در روستاها را اعتمادسازی در سطح روستاها عنوان کرده و افزود:با تشکیل شورای زکات در روستاها می توان با تهیه سبد غذا و توزیع آن بین روستاییان نیازمند منطقه اقدام کرد، همچنین این شورا موظف است زکات مردم همان روستا را صرف نیازمندان آن روستا کند که این امر می تواند تبعات اجتماعی بسیار مثبتی را به همراه داشته باشد.

در ادامه رئیس کمیته امداد جرقویه علیا نیز با اشاره به فریضه زکات گفت: با نهادینه سازی فرهنگ زکات در جامعه می توان از محرومیت و فقر در جامعه کم کرد.

قدرت اله شمسایی با تاکید بر لزوم تشریح اهمیت امر زکات برای عموم مردم،اظهار کرد:زکات به عنوان یک امر وجوبی برای مسلمانان است و در مقاطع و اسناد مختلف اسلامی از جمله در کتاب مقدس قرآن و احادیث،بر این امر خطیر بسیار تاکید شده است که تبیین این مسائل برای مردم زمینه ی تشویق و ترغیب آنان جهت افزایش مشارکت آنان در زمینه ی پرداخت زکات را فراهم می کند.

وی در ادامه عنوان کرد:قصد داریم با کمک دهیاران و شوراهای اسلامی در هر روستا و شهر یک شورای زکات تشکیل شود و از کمک های متمکنین و خیرین منطقه جهت حل مسائل معیشتی فقرا و نیازمندان استفاده شود.

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.