سرویس: اجتماعی ۱۴:۲۳ - چهارشنبه ۰۲ بهمن ۱۳۹۸

کلاهبرداری زن شیاد در شبکه های اجتماعی با شگرد وعده ازدواج

 زنی که در یکی از شبکه های اجتماعی، یکی از کاربران را با وعده ازدواج فریب داده و توانسته بود مبلغ ۱۶ میلیون ریال از وی کلاهبرداری کند در عملیات مأموران پلیس فتا فرماندهی انتظامی شهرستان خمینی شهر شناسایی و دستگیر شد.

به گزارش اصفهان شرق؛ سرهنگ”علی جعفری نژاد” در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس با اعلام جزئیات بیشتر این خبر گفت: در پی شکایت یکی از شهروندان مبنی بر کلاهبرداری فردی ناشناس از وی در یکی از شبکه های اجتماعی ، بررسی موضوع در دستور کار کارشناسان پلیس فتای این فرماندهی قرار گرفت.

وی اظهار داشت :  مال باخته تحقیقات صورت گرفته عنوان کرد، در یکی از شبکه های اجتماعی با زن جوانی آشنا شدم که  با وعده ازدواج از من درخواست مبلغ ۱۶ میلیون ریال کرد که من وجه مورد نظر را به حسابش واریز کردم اما  او بعد از آن تاریخ دیگر به تلفنش پاسخ  نمی دهد.

سرهنگ “جعفری نژاد ” در ادامه تصریح کرد: کارشناسان در ادامه با بکارگیری روش های فنی و شگردهای خاص پلیسی ، موفق شدند هویت این زن را  شناسایی و طی یک عملیات ضربتی او را دستگیر کنند.

  فرمنده انتظامی شهرستان خمینی شهر با بیان اینکه  این فرد شیاد در بازجویی های بعمل آمده به بزه ارتکابی اعتراف و پس از تشکیل پرونده مقدماتی تحویل مقامات قضائی شد.  اظهار داشت: به عموم شهروندان توصیه می کنیم، یکی از ترفندهای کلاهبرداری‌ اینترنتی این است که مجرمان، طعمه‌های خود را در شبکه‌های اجتماعی و چت‌روم‌ها شکار می‌کنند با دادن وعده‌هایی مانند ازدواج، اطلاعات شخصی کاربران را به دست آورده و با تهدید از طعمه‌های خود اخاذی می‌کنند.

پاسخی بگذارید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.