سرویس: غیر تولیدی » نقلی ۱۲:۱۲ - دوشنبه ۳۰ دی ۱۳۹۸

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی اصفهان:

ادعای آلودگی شیر گاوداری‌های کشور به سم آفلاتوکسین صحت ندارد

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی اصفهان با تاکید بر کیفیت شیر تولیدی در اصفهان گفت: ادعای کارشناس صداو سیما مبنی بر آلودگی شیر گاوداریها به سم آفلاتوکسین صحت ندارد.

به گزارش اصفهان شرق؛ حسین ایراندوست با اشاره به اینکه صنعت گاو شیری از مهمترین صنایع تاثیرگذار در اقتصاد کشور است و نقش مهمی در تامین و امنیت غذایی کشور دارد، اظهار داشت: استان اصفهان رتبه نخست تولید شیرخام در کشور را با تولید سالیانه بالغ بر یک میلیون و ۳۷۰ هزار و ۵۰۰ تن به ازای هر راس گاو شیری به خود اختصاص داده است.

وی افزود: اصفهان از نظر تعداد گاوداری های شیری و ارزش اصلاحی گاو شیری اصیل و از نظر افزایش بهره وری در گاوداری های صنعتی رتبه اول کشور را دارد.

یکی از شاخص های توسعه یافتگی کشورها میزان سرانه مصرف شیر است

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی اصفهان با تاکید بر کیفیت شیر تولیدی در استان اصفهان که قابلیت عرضه به بازارهای منطقه ای و توسعه صادرات را فراهم کرده است، تصریح کرد: یکی از شاخص های توسعه یافتگی کشورها میزان سرانه مصرف شیر و لبنیات است که متاسفانه سرانه مصرف شیر ایران یک سوم کشورهای توسعه یافته وکمتر از میانگین جهانی است.

اظهارهای غیرکارشناسی مجری و مهمان صداوسیما در آلودگی شیر به سم آفلاتوکسین

وی گفت: اظهارنظرهای غیرکارشناسی مجری و مهمان برنامه در خصوص کیفیت شیر و مصرف نهاده های دامی و نان خشک کپک زده در دامداری ها در فضای مجازی و جامعه موجی از نگرانی و عدم اطمنیان و ابهام را پدید آورده است که در سال رونق تولید ملی علاوه بر تهدید سلامت جامعه بر بدنه تولید آسیب وارد می کند.

ایراندوست با بیان اینکه اولین کسی که از کیفیت نامطلوب خوراک دام آسیب می بیند دامدار است، ابراز داشت: دامداران در بخش های غیرصنعتی نسبت به خوراک دام خود بسیار حساس هستند زیرا اگر دام با خوراکی که آلوده به سم آفلاتوکسین که در نان خشک کپک زده و سویا کپک زده وجود دارد تغذیه شود منجر به کاهش تولید و سقط جنین و سایر موارد می شود که در نهایت خود دامدار متضرر اصلی آن خواهد بود.

وی با اطمینان خاطر دادن به شهروندان در بهداشتی بودن و به کارگیری تکنولوژی به روز دنیا در هزار و ۹۷۳ دامداری شیری و گوشتی و ۲۲ هزار و ۶۸۷ باب دامداری نیمه صنعتی در استان اصفهان اظهار داشت: اتحادیه شرکت های تعاونی کشاورزی دامداران استان اصفهان و چند سازمان دیگر پیگیر این برنامه است تا اولاً در برنامه ای فرصت دفاع و بیان دیدگاه های بخش تولید لحاظ شود و در شرایط حساس جامعه که اعتماد شکننده شده جلوی اجرای برنامه ها گرفته شود تا مانع از تبعات حاشیه ای که جامعه را دچار التهاب می کند شود.

مهر

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.