سرویس: غیر تولیدی ۱۴:۰۵ - دوشنبه ۳۰ دی ۱۳۹۸

کاهش ۳٫۸ درصدی تلفات حوادث ترافیکی در اصفهان

مدیرکل پزشکی قانونی استان اصفهان گفت: تعداد افرادی که در سال ۹۸ جان خود را از دست داده‌اند نسبت به مدت مشابه سال قبل ۳٫۸ درصد کاهش یافته است.

به گزارش اصفهان شرق؛ علی سلیمان‌پور در رابطه با تلفات حوادث ترافیکی در استان اصفهان در ۹ ماهه جاری سال ۹۸ اظهار کرد: در ۹ ماهه سال ۹۸ تعداد ۸۵۵ نفر در حوادث ترافیکی جان خود را از دست داده‌ بودند که به اداره کل پزشکی قانونی استان اصفهان ارجاع داده شده‌اند، از این بین ۲۰۸ نفر خانم و ۶۴۷ نفر نیز آقا بوده‌اند.

مدیرکل پزشکی قانونی استان اصفهان با اشاره به اینکه این آمار نسبت به مدت مشابه سال قبل ۳٫۸ درصد کاهش داشته است، افزود: سال قبل ۸۸۹ نفر در حوادث ترافیکی فوت کرده بودند که از این بین ۱۸۶ نفر زن و ۷۰۳ نفر هم مرد بوده‌اند.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: بیش‌ترین تلفات حوادث ترافیکی با ۵۰۳ نفر در جاده‌های برون‌شهری، ۲۷۶ نفر در مسیرهای درون‌شهری و ۷۶ نفر هم سایر گزارش شده است، مصدومان این حوادث هم ۲۱ هزار و ۷۱۵ نفر بودند که ۶ هزار و ۴۱۰ نفر خانم و ۱۵ هزار و ۳۰۵ نفر آقا بوده‌اند که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۰٫۱ درصد کاهش داشته است.

کاهش تلفات ناشی از حوادث کار در اصفهان

سلیمان‌پور در ادامه با اشاره به کاهش آمار فوت ناشی از حوادث  کار در ۹ ماهه سال جاری در استان اصفهان، بیان کرد: در ۹ ماهه سال جاری تعداد ۷۲ نفر که همگی مرد بودند به دلیل فوت ناشی از حوادث کار در مراکز  پزشکی قانونی استان اصفهان مورد معاینه قرار گرفته‌اند که این تعداد در مقایسه با مدت مشابه سال قبل که ۷۴ نفر و همگی مرد بودند کاهش داشته است، بیشترین علل فوت در حوادث کار مربوط به برخورد جسم سخت و سقوط از بلندی بوده است.

مدیرکل پزشکی قانونی استان اصفهان در ادامه ابراز کرد: در این مدت آمار مصدومان ناشی از حوادث کار با هزار و ۹۹۶ مورد شامل ۱۳۵ زن و  هزار و ۸۶۱ مرد نسبت به مدت مشابه سال قبل که ۲ هزار و ۱۰۷ مورد شامل ۱۳۱ زن و هزار و ۹۷۶ مرد بوده، ۵٫۳ درصد کاهش داشته است.

انتهای پیام/

پاسخی بگذارید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.