سرویس: غیر تولیدی ۱۳:۳۲ - شنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۸

خدمات دندانپزشکی برای مردم گران تمام می‌شود/ لاکچری‌ها ۵ میلیون تومان پول به دندانپزشک می‌دهند

حریرچی گفت: ایرانیان پارسال به طور متوسط ۲ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان پرداختی در دندانپزشکی داشته‌اند.

به گزارش اصفهان شرق؛ ایرج حریرچی معاون کل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ، با بیان اینکه استفاده از خدمات دندانپزشکی سهم عمده ایی از پرداخت از جیب مردم در حوزه سلامت را به خود جذب می‌کند، اظهار کرد: ۲۲.۷ پرداختی از جیب مردم برای کلیه خدمات پزشکی در سال ۹۷ صرف خدمات دندانپزشکی شده و این رقم در سال ۹۴ تا ۹۶ به طور میانگین ۱۷.۵ درصد بوده است.

معاون کل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ادامه داد: با وجود گسترش خدمات دندانپزشکی در بخش دولتی به صورت رایگان و با حداقل قیمت در سال‌های اخیر، کماکان عمده خدمات دندانپزشکی در بخش غیر دولتی داده می‌شود.

هزینه دندانپزشکی ایرانیان چقدر است؟

حریرچی با اشاره به هزینه دندانپزشکی ایرانیان در سال اظهار کرد: افرادی که سال ۹۷ از یک تا چند خدمت دندانپزشکی استفاده کرده اند به طور میانگین در سال ۲ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان پرداخت داشته اند، این رقم برای ۲۰ درصد برخوردار جامعه که قاعدتا از خدمات سطح بالاتری استفاده کرده اند، ۵ میلیون و ۲۶۵ هزار تومان بوده است.

 معاون کل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی  تصریح کرد: استفاده از خدمات دندانپزشکی بخش خصوصی در سال ۹۷ نسبت به سال ۹۶ به دلیل افزایش قیمت‌ها و کاهش قدرت خرید مردم ۹.۸ درصد کمتر شده است.

۵.۶۸  درصد مردم به مراکز دندانپزشکی غیر دولتی می‌روند

حریرچی ادامه داد: ۵.۶۸  درصد مردم با پرداختی از جیب در خدمات دندانپزشکی به بخش غیر دولتی در سال ۹۷  مراجعه کرده اند که در ۲۰ درصد برخوردار جامعه این رقم ۱۱.۷۲ درصد بوده است.

معاون کل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تاکید کرد: پیشگیری و رعایت بهداشت دهان و دندان بهترین راه برای حفظ سلامت دندان‌ها و کاهش پرداختی مردم برای هزینه‌های دندانپزشکی است.

حریرچی با اشاره به خدمات دندانپزشکی رایگان دانش آموزان گفت: اقدامات وزارت بهداشت در ارتقای سلامت دهان و دندان دانش آموزان مقطع ایتدایی و کودکان زیر ۶ سال با موفقیت چشمگیر کماکان ادامه دارد و ارائه خدمات ارزان و مطابق استطاعت مردم در بخش دولتی و با کمک سایر نهاد‌ها در حال پیگیری و گسترش است.

انتهای پیام/شهرخبر

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.