سرویس: غیر تولیدی ۰۸:۲۴ - پنجشنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۸

طرح «صراط» در نواحی مقاومت بسیج اصفهان اجرا می‌شود

مسئول تعلیم و تربیت سپاه حضرت صاحب‌الزمان (عج) استان اصفهان گفت: طرح صراط به منظور فعالیت‌های قرآنی بسیجیان در نواحی مختلف بسیج برگزار می‌شود.

به گزارش اصفهان شرق، به نقل ازروابط عمومی سپاه حضرت صاحب‌الزمان (عج) استان اصفهان، حجت‌الاسلام و المسلمین محسن مظاهری درباره فعالیت‌های مرکز تعلیم و تربیت سپاه استان اصفهان اظهار داشت: این سازمان در امور تربیتی، اعتقادی و رشد و اعتلای مباحث عقیدتی بسیجیان فعالیت می‌کند که در سپاه استان و نواحی مختلف بسیج فعالیت خود را انجام می‌دهد.

وی تصریح کرد: عمده ماموریت این سازمان برگزاری جلسات، نشست‌ها محافل و حلقه‌ها برای بسیجیان در عرصه‌های تربیتی، معرفتی، مهارتی و بصیرتی است که در این 4 عرصه به رشد و اعتلای بسیج و بسیجیان در قالب‌های قرآنی می‌پردازد. این نهاد در بخش قرآنی در دارالقرآن بسیج به صورت متمرکز به فعالیت‌های قرآنی می‌پردازد که در این بخش نهضت روانخوانی قرآن کریم، ترتیل، قرائت و حفظ در گروه‌ها و رده‌های سنی مختلف دنبال می‌شود.

مسئول تعلیم و تربیت سپاه حضرت صاحب‌الزمان (عج) استان اصفهان ادامه داد: در چند سال اخیر نیز تمرکز این مرکز بر مفاهیم قرآنی سمت و سو پیدا کرده است و بسیجیان را با مفاهیم سوره‌های قرآنی آشنا می‌کنیم. در این طرح سوره مورد نظر نیز محور مسابقات قرآنی قرار می‌گیرد که این فعالیت‌ها تحت عنوان “طرح صراط” نام‌گذاری شده است.

وی خاطرنشان کرد: طرح صراط یکی از اساسی‌ترین طرح‌هایی است که در بسیج در حال انجام است. این طرح آیات قرآن را با روایت ائمه معصومین و کتب نهج‌البلاغه و صحیفه سجادیه تطابق می‌دهد.

حجت‌الاسلام مظاهری به فعالیت‌های عرصه بصیرتی اشاره و بیان کرد: در این عرصه نشست‌های پرسش و پاسخ، جلسات روشنگری، کرسی‌های آزاد اندیشی برگزار می‌شود و در عرصه تربیتی حلقه‌های صالحین به عنوان یکی از اساسی‌ترین فعالیت‌های اعتلای بسیج است.

وی بیان کرد: در حلقه‌های صالحین، بسیجیان در قالب گروه‌های سنی تفکیک می‌شوند و سیر هدایت و معرفتی آن‌ها توسط یک مربی انجام می‌شود و در عرصه‌های مختلف آن‌ها را راهبری می‌کند که این جلسات در سالیان متوالی با توجه به سیر محتوایی انجام می‌گیرد.

مسئول تعلیم و تربیت سپاه حضرت صاحب‌الزمان (عج) استان اصفهان به سایر فعالیت‌ها در بخش تربیتی اشاره و بیان کرد: اخلاق اسلامی، روحیه ایثارگری، پایه‌های ایمان از شاخصه‌های در بخش تربیتی است و سعی می‌شود در بسیجیان نهادینه شود.

وی به عرصه مهارتی اشاره و بیان کرد: در این عرصه برگزاری کلاس‌ها متناسب با نیاز نسل جوان به ویژه در فصل تابستان و فعالیت‌های تابستانه در قالب طرح‌های جوان‌های صالحین و نشاط و تعالی  انجام می‌گیرد و در طول سال متناسب با نیازهای جوانان کلاس‌های مربوطه در رشته‌های، هنری، ورزشی، رایانه و فنی برنامه‌ریزی می‌شود که در پایگاه‌های مختلف انجام می‌شود.

حجت‌الاسلام مظاهری به فعالیت‌های بسیجیان در بخش محرومیت‌زدایی در پایگاه‌های مقاومت بسیج در سطح استان اشاره و بیان کرد: در این بخش بسیجیان را با سیره و روش اهل بیت (ع) تطبیق می‌‌دهیم. یکی از سیره‌های اهل بیت (ع) توجه به قشر محروم جامعه بوده است و نسبت به حمایت و توجه ویژه به مستمندان توجه ویژه‌ای داشتند. همین موضوع در حلقه‌های صالحین و گروه‌های بسیجی مورد توجه قرار گرفت و اتفاقات اخیر نظیر سیل و زلزله در گروه‌های صالحین مطرح شد و بسیجیان از هیچ کمکی چه کمک‌های مالی و چه کمک‌های یدی دریغ نکردند.

وی گفت: در مرحله نخست کمک‌های نقدی و اقلامی بسیار زیادی جمع‌آوری و برای مناطق محروم و سیل زده ارسال شد و در مرحله دوم از بین حلقه‌های صالحین گروه‌های توانمند آماده به کار جهادی در مناطق سیل‌زده از قشرهای مختلف بسیج حضور پیدا کرده و خدمت‌رسانی و کمک به مردم سیل زده را انجام دادند و هم اکنون نیز که چند ماهی از سیل می‌گذرد جهادگران بسیجی در مناطق سیل‌‍زده حضور دارند و در حال خدمت‌رسانی به مردم سیل زده یاری‌گر هستند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.